Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Sprška medailí pro gymnasty Gymnázia a OA Bučovice

Vydáno dne 18. 03. 2014 (2118 přečtení)

Mimořádně úspěšný týden mají za sebou mladí sportovní gymnasté a gymnastky Gymnázia a OA Bučovice. Ve čtvrtek startovali na krajském kole SŠH ve Slavkově u Brna, kde spolu s domácí ZŠ Komenského dominovali celému startovnímu poli. Vzorně připravený závod, v němž šlo zároveň i o postupy do celostátního finále, shromáždil na startu přes 60 závodníků a závodnic ze 7 škol Jihomoravského kraje.
V kategorii mladších hochů zvítězilo družstvo G a OA Bučovice před ZŠ Slavkov. Mezi jednotlivci dominoval Pavel Marek z téže školy. 2. byl Jan Šichnárek (ZŠ 711 Bučovice) a 3. místo obsadil Tomáš Přichystal (ZŠ Komenského Slavkov) 4. Marek Houšť, 5. Tomáš Blecha, 6. Jakub Tichý (všichni G +OA Bučovice). V klání mladších žákyň vyhrála ZŠ Komenského Slavkov před G a OA Bučovice, ZŠ Střelice, ZŠ Drnholec ,,A“ a ZŠ Drnholec ,,B“! Vítězkou soutěže jednotlivkyň se stala domácí Macharová. Umístění gymnastek G OA Bučovice: 5. Matulová, 6. Tichá, 9. Křetinská, 20. Cupalová. Závod starších hochů patřil opět G OA Bučovice. Pořadí jednotlivců: 1. Richard Mlčoušek, 2.David Klement, 3.Petr Selinger, 4.MilanMarek (všichni G a OA Bučovice).

Kategorii starších dívek vyhrálo G a OA Bučovice. Pořadí jednotlivkyň: 1.Marie Čiháčková, 2.Kateřina Přikrylová, 3.Vlasta Bačová, 4.Lucie Ulrichová. Do republikového finále se kvalifikovala 3 družstva Gymnázia Bučovice a 1družstvo ZŠ Komenského Slavkov!
Další závod absolvovali gymnasté Gymnázia a OA Bučovice v Drnholci na tamním již 18.ročníku závodu v SG. Na startu se sešlo neuvěřitelných109 (!) startujících ze 14 škol JM kraje!! V kategorii ml.žákyň vyhrála Marie Marxová (Drnholec) před dobře cvičící Terezou Tichou z G a OA Bučovice. Další gymnazistka z Bučovic Veronika Matulová obsadila 4.místo. Suverénním vítězem mezi staršími žáky se stal Pavel Marek (G a OA Bučovice), který byl ženskými gymnastkami vyhlášen i sympaťákem závodu.
Starší dorostenci našli zaslouženého vítěze v Odráčkovi z Drnholce. 2.místo obsadil Richard Mlčoušek (G a OA Bučovice). Ze 2 důležitých závodů si přivezli gymnasté G a OA Bučovice vedení Mgr.Petrem Petrželou 14 medailí (7 zlatých, 5 stříbrných a 2 bronzové).