Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Gymnasté Gymnázia Bučovice opět nejlepší v kraji

Vydáno dne 17. 03. 2009 (4744 přečtení)

Ve Slavkově proběhlo krajské kolo základních a středních škol ve sportovní gymnastice, kterého se zúčastnilo 44 startujících (9 družstev ze 4 okresů). Štáb organizátorů vedený Mgr. Renatou Macharovou připravil závod vzorně a navíc v krásném prostředí. Odměnou byly výkony soutěžících.
V kategoriích, kde se rozhodovalo o postupu do celostátního finále, dominovali opět studenti Gymnázia Bučovice, kteří tak s bravurou obhájili loňská prvenství.
V soutěži dívek – kategorie IV. - zvítězilo Gymnázium Bučovice před ZŠ Komenského, Slavkov a Gymnáziem Tišnov. Mezi jednotlivkyněmi triumfovala Jana Baštová (Gymnázium Bučovice) před Kristýnou Borovskou (ZŠ Komenského, Slavkov) a Barborou Křížovou (Gymnázium Bučovice). Další 2 gymnazistky z Bučovic Markéta Mlčoušková a Lucie Vítková obsadili 5. a 9. místo.

V závodě hochů – kategorie V. - zvítězilo suverénně favorizované družstvo Gymnázia Bučovice před 2 družstvy SOŠO a SOUŘ z Moravského Krumlova.
Klání jednotlivců vyhrál s obrovským náskokem podle očekávání trojnásobný přeborník ČR Patrik Nezdařil (Gymnázium Bučovice) před překvapením závodu Alešem Zelinkou (rovněž GB) a krumlovským Tomášem Šilingrem. Další členové družstva GB Tomáš Cigánek, Artsvin Babayan a David Ševčík obsadili 4., 5. a 7. místo.
V ostatních (nepostupových) kategoriích si vedla nejlépe družstva Slavkova, Drnholce a Oslavan.
Studenti Gymnázia Bučovice budou reprezentovat Jihomoravský kraj na celostátním finále v Táboře.