Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Vítejte na stránkách Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice

Budova školy
Telefon
Kancelář: +420 517 383 119
Ředitel: +420 721 029 027
Adresa: Součkova 500, 685 01 Bučovice
E-mail: gymbuc@gymbuc.cz
IČO: 00559261 IZO: 102 807 647
Zřizovatel: Jihomoravský kraj
ID datové schránky: 2ha25qu

A zase v Polárce...

Vydáno dne 30. 04. 2019 (42 přečtení)

Tentokrát jely prima se sekundou na představení Siddhártha. Za tímto exotickým názvem se skrývá postava indického urozeného mladíka, který se vydal hledat klid a štěstí v životě. Na své pouti poznal lásku, přátelství, stal se otcem, zbohatl, potkal řadu lidí, až nakonec dospěl do stavu nirvány, o kterou usiloval. A pocítil ji teprve jako chudý a nemajetný.
Představení v Polárce jsou tradičně nápaditá a zábavná. Přestože děj hry nebyl příliš akční, herci hrají, zpívají a tančí s takovou vervou, až je to nakažlivé. A tentokrát ( jako ostatně vždycky) je pro pozorné diváky skryto v textu i nějaké poučení nebo „moudro“; třeba že si má člověk vážit přítomnosti a moc usilovně nic nehledat. Většinou to k němu přijde samo.
Divadlo jsme navštívili ve čtvrtek 25. 4. Těšíme se na další návštěvu Polárky!


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Plavu si ani nevím jak...

Vydáno dne 24. 04. 2019 (87 přečtení)

Závěr studia ve čtvrtých ročnících je ve znamení příprav k maturitní zkoušce. Velká pozornost je také věnována budoucímu zaměření a tím i výběru vysoké školy. Součástí přijímacího řízení na některých školách je sportovní talentová zkouška a to byl také hlavní motiv návštěvy krytého bazénu. Co tedy dívky oktávy na "plavecké" hodině zvládly?
Kromě požadavků VŠ - uplavat určenou vzdálenost zvoleným plaveckým stylem - si děvčata vyzkoušela různé skoky do vody, uplavat co nejdelší vzdálenost pod vodou, záchranu tonoucího, vodní pólo, hry ve vodě a na závěr základy synchronizovaného plavání. Akvabely měly tedy spíše podobu sotva se na hladině držících plavkyň se snahou se neutopit , ale určitě byly tou nejzábavnější částí hodiny (nebo souboje o míč při pólu?)
Každopádně největším problémem dívek byla otázka, jak dlouho bude trvat jejich vysušení vlasů a konečná úprava, když se v bazénu musí ponořit...
PaedDr. Zdenka Lokajová


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Primáni se neztratí, mají totiž mapy!

Vydáno dne 12. 04. 2019 (163 přečtení)

První výtvarnou soutěží, které se letošní primáni zúčastnili, byla Cena Barbary Petchenik, založená Mezinárodní kartografickou asociací ICA v roce 1993 jako památka na bývalou viceprezidentku ICA a kartografku. Téma letošního ročního znělo Milujeme mapy. Do soutěže se zapojilo 640 autorů z téměř 80 škol z celé České republiky. Nejpočetněji obsazenou kategorií byla právě kategorie C 9-12 let, do které spadají i naši studenti primy. Mezi 319 pracemi zaujaly porotu i obrázky našich studentů. Hana Magdová získala za svoji Mapu říše divů 6. místo, Martin Polouček skončil se svým dílem na 9. místě

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Pangea

Vydáno dne 04. 04. 2019 (140 přečtení)

Pangea, řecky „všechny země“ , je jméno běžně používané pro superkontinent, který se formoval přibližně před 300 miliony lety.

Pangea je ale také matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání. Pangea pracuje s matematickými příklady z reálného života, ze společenskovědních a přírodovědných oborů. Pro letošní rok byla zvolena témata Hudba, Příroda, Ekologie. První ročník soutěže proběhl v roce 2013. Žáci naší školy se do soutěže zapojili letos poprvé. Mezi primány se našlo 13 odvážlivců, kteří se ve školním kole (21.2.2019) pokusili o vyřešení 15 matematických úkolů. Využili možnosti účastnit se soutěže online.
Výsledky školních kol soutěže byly zveřejněny 1. dubna. A někteří soutěžící skutečně nevěřili svým očím a domnívali, že je to Apríl, protože vůbec nečekali, že budou tak úspěšní. A popravdě, nevěřila jsem ani já. Příjemně překvapili zejména David Němec, Zuzana Kudličková a Kristýna Plachá, kteří z 10 247 soutěžících z celé České republiky obsadili přední místa. David se umístil na 16. místě (2. v kraji z 1 042 soutěžících), Zuzka na 68. místě (6. v kraji) a Kristýna na 102. místě (7. v kraji). David postupuje i do finálového kola, které proběhne 17. května v Praze. Zuzce postup do finále těsně unikl, protože postoupilo prvních 60 nejúspěšnějších řešitelů.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Jarní Olomouc

Vydáno dne 04. 04. 2019 (119 přečtení)

V úterý 2. dubna vyrazila třída 3.AO na exkurzi do Olomouce. První zastávkou byl chrám sv. Mořice, kde nás čekal výklad o fungování největších varhan v naší republice. Pan varhaník nás seznámil s historií tohoto krásného nástroje. Nakonec nám zahrál dvě skladby. Poté jsme navštívili Moravské divadlo tzv. zezadu. Prošli jsme ho od střechy až po přízemí, navštívili jsme zkoušku baletního souboru, nahlédli do kostymérny a vlásenkárny a nakonec se podívali do skladu kulis. Dokonce se nám podařilo spatřit i kousek zkoušky představení Evžen Oněgin přímo na jevišti.
Naše další cesta pokračovala historickým centrem Olomouce, kde na nás čekal morový sloup, místní orloj, svatováclavský dóm a nesčetné množství ulic a uliček. Nedílnou součástí našeho seznámení s tímto univerzitním městem byla i návštěva tří fakult University Palackého v Olomouci. Třeba příští rok někdo z nás zamíří na fakultu filosofickou, pedagogickou či přírodovědnou, které jsme také navštívili.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Anglická literární soutěž

Vydáno dne 03. 04. 2019 (147 přečtení)

Letos poprvé jsme uspořádali anglickou literární soutěž. Rozdělili jsme studenty do tří kategorií – prima a sekunda, tercie a kvarta a studenti třetího stupně gymnázia i obchodní akademie. V kategorii nejmladších zvítězila Alena Michnová ze sekundy, v druhé kategorii Eva Zourková z tercie, v nejvyšší kategorii se umístil na prvním místě Radim Trhlík z 2.A, na druhém místě Kristýna Mrázová z kvinty a na třetím místě Jiří Oršel ze sexty. Zvláštní ocenění obdržel Tomáš Šebeček z kvinty za originální komiks. Všem zúčastněným studentům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Za vyučující angličtiny
Jana Pokorná

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Sekunda s Prezidenty

Vydáno dne 03. 04. 2019 (95 přečtení)

Velké písmeno není chyba, jde totiž o název divadelní hry, kterou navštívila sekunda v pondělí 1. dubna v Divadle Polárka v Brně. Na začátku cesty nás čekal dost nepříjemný „aprílový žert“ v podobě čtyřicetiminutového vlakového zpoždění. V chladném ránu jsme čekali, že se předpokládaná doba zpoždění změní v náš prospěch, ale naše naděje byly marné. Vlak dojel „přesně“.
Zažili jsme ale i přes tyto komplikace to podstatné: životní příběhy čtyř prezidentů československé historie na jevišti: T. G. Masaryka, E. Beneše, K. Gottwalda a G. Husáka. Jejich osudy divákům ukázaly, jak nebezpečná je nepromyšlená volba, jak můžou líbivé sliby, hlasité výkřiky a pěkná tvář zmást názory voličů. V divácké volbě vyhrál totiž Klement Gottwald a publikum vidělo, co za prezidenta si zvolilo… Rozsudky smrti, poklonkování Stalinovi a Sovětskému svazu, zrada republiky a demokratických ideálů. Představení bylo pro mladého člověka, který nezažil dobu totality, víc než poučné. Mělo by být povinné…
Po skončení představení jsme s krátkou občerstvovací zastávkou dojeli šťastně do Bučovic.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Úspěšní písaři z obchodní akademie

Vydáno dne 29. 03. 2019 (129 přečtení)

V úterý ráno 26. března 2019 zamířili vybraní studenti obchodní akademie do Brna, kde se konala na Obchodní akademii, Střední odborné škole knihovnické a Vyšší odborné škole krajská soutěž v grafických disciplínách. Účastníci mohli změřit své síly ve 4 kategoriích, a to v opisu textu za 10 minut, korektuře textu, wordprocessingu a záznamu mluveného slova. Nejvíce je vždy zastoupený opis textu. Soutěže se zúčastnili nejlepší písaři z Jihomoravského kraje. Přihlásilo se 9 středních škol, které zastupovalo 29 soutěžících.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

KK zeměpisné olympiády 20. 3. 2019

Vydáno dne 29. 03. 2019 (113 přečtení)

Když Lukáš Kubíček ze septimy a Vítězslav Sobol z oktávy úspěšně zvládli regionální kolo zeměpisné olympiády, dne 20. března 2019 na ně čekalo krajské kolo kategorie D, které se konalo na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jako obvykle byla soutěž rozdělena na tři části: práce s atlasem, test znalostí a praktická část. Nejzajímavější částí většinou bývá část praktická, která se týká aktuálních trendů světového dění. Organizátoři si pro ně letos připravili téma cestovního ruchu a jeho dopad na památky a turistické destinace. Po prezentaci o cestování Čínou, Mongolskem a Ruskem, během kterého probíhalo opravování testů, následovalo vyhlášení. Oba naši reprezentanti se mezi ostatními vůbec neztratili - Vítězslav Sobol se umístil na 5. místě, Lukáš Kubíček na místě šestém. Oběma studentům gratulujeme a Lukášovi přejeme do příštího roku hodně štěstí.

Vítězslav Sobol

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Dřina, pot....a třetí místo v Olympijském víceboji

Vydáno dne 28. 03. 2019 (144 přečtení)

Celkově kolem 150 účastníků z celého okresu se sjelo do Bučovic v úterý 26. 3. na okresní kolo stále populárnější soutěže. Začátky projektu jsou spojeny s desetibojařem Robertem Změlíkem. V současné době je hlavní tváří pro oblast Moravy bývalá reprezentantka ve skoku vysokém a trojskoku Šárka Kašpárková s reprezentačním trenérem Michalem Pogánym. Již z výčtu jmen je patrné, že soutěž souvisí nejen s obecnou zdatností, ale především s královnou sportů – atletikou.

Celý článek... | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Chemická olympiáda

Vydáno dne 26. 03. 2019 (89 přečtení)

Letos se do školního kola chemické olympiády přihlásili v kategorii D Zuzana Palkovičová a Adéla Pešková z kvarty, v kategorii C pak Jiří Oršel ze sexty. Školní kolo se skládá z teoretických úkolů, které studenti vypracovávají samostatně doma, praktické laboratorní práce a s ní souvisejících úkolů a na závěr píší test.
Děvčata postoupila do okresního kola konaného 1. 3. ve Vyškově na ZŠ Nádražní. Obě se umístily v první desítce. Přestože nedosáhly na postupová místa, předvedly velmi dobré výkony. Jiří Oršel postoupil díky svému vynikajícímu výsledku do krajského kola, které se bude konat 4. 4. v Brně (v kategorii C není kolo okresní).
Všem třem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v další práci.

Mgr. Jana Milfortová

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Zpestření výuky? Peer program!

Vydáno dne 25. 03. 2019 (232 přečtení)

Peer znamená vrstevník, člověk přibližného věku. Peer program je metodou využívanou na školách spíše jako forma prevence sociálně-patologických jevů. Jeho cílem je zprostředkovat a poskytnout žákům nové informace, dovednosti , znalosti či postoje, které podporují zdravý životní styl v takové formě. aby tyto přednosti dokázali uplatnit ve svém chování a jednání. Mladý člověk je mnohem více ovlivnitelný, protože se teprve učí, jak existovat, jak žít.
Jako Školní metodik prevence jsem experimentálně tuto metodu zařadila i do hodin TV - skupiny dívek VIII. Zajímavostí je, že peer aktivisty se stali studenti paralelní třídy - 4.A. Oslovila jsem skupinu hochů, jejichž koníčkem a náplní volného času jsou bojové sporty.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Lyžařský kurz II. 2019

Vydáno dne 20. 03. 2019 (291 přečtení)

Krásnou deštivou neděli dne 10.3.2019 se třída sekunda pod vedením vyučujících TV a paní psycholožky vydala směr Ostružná na lyžařský kurz. I když to vypadalo na plavecký výcvik, počasí pondělního rána nás příjemně překvapilo. Lehce pod bodem mrazu, nasněženo a sluníčko nikoho nenechalo na pochybách, že opravdu budeme lyžovat.
Celý týden se nesl v duchu sportování na úžasných „prkýnkách“, které bylo zakončeno závody ve třech kategoriích. Dívčí kategorii vyhrála Erika Žáková, druhé místo obsadila Andrea Krupičková a třetí příčku obsadila Vanessa Šinalová. Chlapeckou kategorii vyhrál Jan Andrýsek, druhé místo vybojoval Jan Gottwald a třetí příčku obsadil Vojtěch Prokop. Velmi zajímavou kategorií byla koťata, kde dívky Viktorie Hrdová, Zuzana Dolejší a Markéta Janů bojovaly statečně nejen s jarním sněhem, terénními nerovnostmi, ale i se sebou samými. Vše zvládly na výbornou a závod dokončily v neuvěřitelných časech.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
index | 14-26 | předchozí | následující | Celkem 1267 článků


Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

KK florbalu dívek v Brně
(12. 03. 2019, 534x)

Studentský ples pod záštitou studentů gymnázia
(26. 02. 2019, 380x)

Výsledky přijímacího řízení 2019
(29. 04. 2019, 329x)

Lyžařský kurz II. 2019
(20. 03. 2019, 291x)

Atletický talent Jakub Bárek
(08. 03. 2019, 278x)

Florbalový zlatý double
(27. 02. 2019, 252x)

Zločin slečnám nesluší
(13. 03. 2019, 238x)

Zpestření výuky? Peer program!
(25. 03. 2019, 232x)

Michaela Svobodová vítězkou krajského kola konverzační soutěže v angličtině
(11. 03. 2019, 227x)

Výstava Titanic
(14. 03. 2019, 219x)

První medaile bez jména
(05. 03. 2019, 206x)

Anatomické muzeum
(24. 02. 2019, 205x)

Okresní kolo zeměpisné olympiády
(24. 02. 2019, 199x)

Primáni se neztratí, mají totiž mapy!
(12. 04. 2019, 163x)

Magnolie před naší školou
(30. 04. 2019, 147x)

Anglická literární soutěž
(03. 04. 2019, 147x)

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz


Rozvrhy a suplováníObjednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME
Světový den kulturní diverzity pro dialog a rozvoj (Světový den kulturního rozvoje)
Vyhlásil: OSN, UNESCO
Týden solidarity s obyvateli všech koloniálnách území

Aktuality

24.04.2019: Vila Tugendhat

Studenti maturitních ročníků naší školy mají možnost navštívit skvost našeho regionu - vilu Tugendhat. Letos studenty doplnili i učitelé - 38 učitelů v doprovodu svých nejbližších si dubnové nedělní odpoledne zpestřili návštěvou této památky UNESCO. Zatažená obloha na začátku exkurze nám kazila radost z prohlídky okolí vily a zahrady, ale brzy se ukázalo sluníčko a počasí se změnilo v opravdu jarní. Učitelé měli možnost si prohlédnout všechny interiéry , technické zázemí a zahradu.
PaedDr. Zdenka Lokajová

12.03.2019: Inzerát na místo kuchařky
12.03.2019: Fotosoutěž - magnolie

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd