Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Vítejte na stránkách Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice

Budova školy
Telefon
Kancelář: +420 517 383 119
Ředitel: +420 721 029 027
Adresa: Součkova 500, 685 01 Bučovice
E-mail: gymbuc@gymbuc.cz
IČO: 00559261 IZO: 102 807 647
Zřizovatel: Jihomoravský kraj
ID datové schránky: 2ha25qu

Vylodění na Pryglu

Vydáno dne 06. 06. 2019 (763 přečtení)

V den výročí vylodění Spojenců na plážích Normandie se opět bojovalo. Pobřeží Atlantiku ale nahradila Brněnská přehrada, municí byl volejbalový míč a bojiště bylo omezeno prostorem kurtu Sokolského koupaliště. Ve čtvrtek 6. června totiž uzavíralo sezónu soutěží pořádaných AŠSK krajské kolo v plážovém volejbalu středních škol.

Celý článek... | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Přednáška Policie ČR - téma "Kyberšikana"

Vydáno dne 30. 05. 2019 (1062 přečtení)

Dne 15. května 2 19 se třídy sexta, 2. A a 2. AO zúčastnily přednášky na téma kyberšikana. Dvouhodinovým programem nás provedl pan nprap. František Procházka z Krajského ředitelství Policie ČR.
Seznámil nás s mnoha zajímavými a poučnými radami, jak se pohybovat ve světě internetu. Je pozoruhodné, že jsme si většina z nás, možná všichni , nepřečetli smluvní podmínky Facebooku, Instagramu, či WhatsAppu, při zakládání těchto sociálních sítí. Bohužel jsme zjistili, že jsme si je opravdu přečíst měli!
V úvodu přednášky nás vyzpovídal . Zjišťoval naše znalosti a vztah k internetu. Zda víme, co všechno je na internetu zakázané a co stejně děláme - zároveň málokdo si uvědomuje nebezpečí, které užívání těchto stránek skrývá. Jak rozlišit, co je legální a co zakázené?


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Krajské kolo Odznaku všestrannosti

Vydáno dne 30. 05. 2019 (804 přečtení)

V konkurencí nabitém okresním kole obsadilo družstvo GOA Bučovice bronzové a tím i první nepostupové místo. Přímo se kvalifikovala do krajského kola pouze Tereza Hanousková jako jednotlivec. Ale nakonec v pondělí 27. 5. neodjížděla do Brna na krajské kolo sama. Doprovodila ji i sedmička spolužáků, která se díky vysokému bodovému zisku dodatečně dostala do závodu družstev. 

Celý článek... | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Neplýtvej vodou!

Vydáno dne 29. 05. 2019 (1103 přečtení)

Povodí Moravy vyhlásilo letos již XIV. ročník literární a výtvarné soutěže Voda štětcem a básní. Téma pro tento rok znělo Neplýtvej vodou. Soutěž je rozdělena podle věkových skupin do několika kategorií, přihlášení zasílají svá výtvarná díla, povídky, pohádky nebo básně.
Báseň Katky Jirákové ze sekundy obsadila 3. místo v sekci poezie - mladší žáci. Krásné umístění mezi 73 literárními díly z 90 škol! Blahopřejeme a povzbuzujeme všechny spisovatele, spisovatelky, básníky a básnířky – pište! Je to letos další výrazný úspěch našich studentek na poli literární tvorby. A jak známo, kdo píše, ten nezlobí…..( a umí češtinu!)


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

2. A poznává skvosty Prahy

Vydáno dne 28. 05. 2019 (1081 přečtení)

Praha, město plné památek, na které se sjíždí davy zvědavých turistů. Dne 14.5. zde zavítala i naše třída navštívit Senát Parlamentu ČR spolu s panem profesorem třídním a paní profesorkou Stonawskou. Bylo nám tak velkou ctí vstoupit do Valdštejnského areálu, který patří k nejpozoruhodnějším ve střední Evropě. Tomu může vděčit díky své barokní architektuře a nádherné výzdobě. Při prohlídce se nás chopila velmi příjemná paní průvodkyně, která si naši báječnou skupinku nemohla vynachválit. Všichni totiž bedlivě poslouchali a těšili se na nové informace. Rovněž většina rozluštila nástropní fresky, aby reprezentovala naše gymnázium. Také byla možnost nahlédnout do Jednacího sálu, kde se konají schůze, konference či veřejná slyšení. Po odchodu jsme se vraceli nabití vědomostmi, ale tímto náš výlet zdaleka nekončil. Na nádvoří se promenádovali pávi, jeden krásnější než druhý.
Ovšem co všechny krapet zklamalo, bylo počasí. Zamířili jsme tedy směrem k Pražskému hradu, ale ještě před tím nám byl dán rozchod přímo v jedné z nejdražších uliček, kde pyšně stojí hostinec U dvou slunců. Naproti se nachází čokoládovna, kde mnozí labužníci smí ochutnat speciální druhy čokolád. Co se týče cen, tak na jednom kousku pizze si v takové prestižní uličce můžete pochutnat za krásných 90 Kč. No nekupte to!Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Kroměříž od A do ZET

Vydáno dne 28. 05. 2019 (1118 přečtení)

Arcibiskupský zámek, Baroko, Carský pokoj, Čokoládovna, Dějepis, Exkurze, Foucaultovo kyvadlo, Goliášová, Historie, Interiéry, Jezírka, Kolonáda, Lučná, Morava, Nádvoří, Olomouc, Pátek, Qětiny, Růžička, Říšský sněm 1848, Septima, Třetí A, UNESCO, Věž, Zahrada


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Matematika v zoo

Vydáno dne 28. 05. 2019 (1062 přečtení)

Jak daleko dokáže plivnout lama? Kolik metrů by musel skočit nejvyšší člen naší výpravy, aby se vyrovnal některým zvířatům? Uloví gepard antilopu? Kolik stojí krmení pro tygry na jeden měsíc? Proč dostává lední medvěd lepší ryby než medvěd hnědý? Které zvíře vypadá jako špatně naprogramovaný robot? Proč se Wolverine jmenuje po rosomákovi? Jak zábavné je krmení surikat? Žije v zoo zvíře, které má stejné iniciály jako já? Na jaký zvuk reaguje smečka vlků arktických hromadným vytím? Který plaz se podobá plastové hračce? Odpovědi nejen na tyto otázky dostali nebo si sami vypočítali studenti třetích ročníků, kteří se zúčastnili matematické exkurze do brněnské zoologické zahrady. Netradiční propojení matematiky a biologie proběhlo v pondělí 20. května a nebýt deštivého počasí, exkurze by neměla chybu. Děkujeme paní profesorce Dvořákové za zajímavě strávené dopoledne.

Studenti tříd VII. a 3.ACelý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Prima v Kopřivnici

Vydáno dne 28. 05. 2019 (1011 přečtení)

Je pátek 17. května a před námi nový den. Jaký asi bude? Prima jede totiž na svůj první společný výlet. Cíl je jasný. Dvě hodinky v autobusu a Kopřivnice nás vítá slunečným počasím. Rozdělte se na dvě skupiny. Jedna si vyzkouší role záchranářů a druhá prověří zdatnost na horolezecké stěně a lanových překážkách. Po hodince jsme se vyměnili a nikomu se nechtělo vysvlékat postroj.
Zavřeme pusy, jdeme kousek lesíčkem...říká naše instruktorka. Čeká nás oběd. Někteří si dají kuřecí paličky s bramborem, ale jednotlivci upřednostní meruňkové knedlíky. Mňam.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Atletky na krajském kole

Vydáno dne 28. 05. 2019 (1306 přečtení)

Po úspěšném představení atletek z Gymnázia a OA Bučovice na okresním kole Poháru rozhlasu jsme se vydali reprezentovat naši školu do Břeclavi na kolo krajské, které se konalo 17. května. Jak už to tak bývá, nemoc zasáhla do úspěšné sestavy, a tak jsme vyjeli ve složení Veronika Andrýsková, Tereza Janů, Barbora Minaříková, Natálie Dohnalová, Alžběta Hrozová, Pavla Kolkopová, Kateřina Zemánková a Tereza Hanousková.
Konkurence byla obrovská, avšak děvčata se v každé disciplíně zlepšovala a bodový příděl rostl. Na medailové pozici se naše atletky objevily celkem třikrát. V běhu na 800 m v čase 2:35,15 se Veronika Andrýsková umístila za suverénní běžkyní z Blanska Pavlou Štoudkovou. Stejná závodnice odsunula na druhou pozici v běhu na 60 m i Terezu Janů. Třetím stříbrným umístěním byl výkon opět Terezy ve skoku dalekém, kterým si posunula svůj školní rekord na hranici 485 cm. V této disciplíně zvítězila výborná vícebojařka z Blanska Veronika Jakusidisová. V celkovém hodnocení jednotlivkyň se do nejlepší desítky dostala Tereza Janů z osmého a Veronika z desátého místa.Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Ze soudní síně

Vydáno dne 28. 05. 2019 (1409 přečtení)

Ze soudní síně: Kdo vinu popírá, viníkem většinou bývá...
Presumpce neviny je jednou z hlavních zásad našeho právního systému. Platí jak pro ty, kdo před soudem stanou poprvé, tak pro nenapravitelné recidivisty.
Nejen s touto zásadou se třída septima setkala u trestního řízení opakovaných krádeží a loupeží na Městském soudu v Brně. Jednání rozhodoval samosoudce Mgr. Karel Knaifl, který formální líčení zpestřil vtipnými poznámkami. Obžalovaným byl mnohonásobný recidivista Ladislav P., proti němuž byla vznesena obžaloba sestávající se ze tří bodů.
Třída 3.A navštívila Krajský soud v Brně v případu sexuálního zneužívání nezletilé a nucení k prostituci. Senát se skládal z předsedy soudu Mgr. Plška a dvou přísedících. Respekt budící ozbrojení členové vazební policie , doprovázející obžalovaného a všichni zúčastnění se však předpokládaného rozsudku nedočkali. Advokát požadoval výpovědˇ svědkyně, která se k soudu nedostavila. Z tohoto důvodu byl případ odročen .


Po každém přelíčení nám soudci případ popsali a podrobně objasnili další skutečnosti , ochotně odpovídali na otázky a zasvětili studenty do své práce.
Podívat se na práci soudce a průběh soudního přelíčení, „za oponu“ jejich náročného povolání a vůbec do soudní síně bylo pro všechny studenty přínosné , zajímavé a také se stalo po návštěvě tří soudců ve škole velmi vhodným zpestřením výuky společenských věd.

PaedDr. Zdenka Lokajová

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Výsledky 2. kola přijímacího řízení na obor obchodní akademie

Vydáno dne 24. 05. 2019 (1281 přečtení)
Rozhodnutí o výsledku přijímací zkoušky si rodiče vyzvednou osobně po předložení OP v kanceláři školy v pátek 24. 5. 2019 v době od 8.00 h do 16.00 h, další dny v době od 7.30 h do 16.00 h. Zápisový lístek je v případě zájmu o studium nutno odevzdat do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí (7. 6. 2019).
Nepotvrdí-li uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče odevzdáním zápisového lístku úmysl vzdělávat se ve střední škole výše uvedeným způsobem, zanikají posledním dnem dané lhůty právní účinky rozhodnutí o přijetí tohoto uchazeče ke vzdělávání v dané střední škole. Nepřijatí uchazeči se mohou odvolat proti rozhodnutí ředitele školy do 3 pracovních dnů ode dne doručení rozhodnutí o nepřijetí ke studiu.

V Bučovicích 24. 5. 2019

RNDr. Jaroslav Honza, CSc.
ředitel školy

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

"Hurá kopec, hele roští!!!"

Vydáno dne 17. 05. 2019 (1101 přečtení)

1.A vyrazila na již tradiční vzdělávací exkurzi na Pálavu. Exkurzi jsme započali ráno, srazem v Bučovicích, kdy jsme před sebou měli nejméně dvě hodiny cestování. Po příjezdu jsme uviděli vzhled ubytovny a přemýšleli jsme, zda není šance se ještě vrátit, avšak marná snaha. Čekala nás první výprava do přírody v doprovodu s profesorem Stavělíkem a profesorkou třídní. Pan profesor nás neochudil o výklady a zajímavosti, které věděl. Ve zkratce jsme viděli spoustu nových, ale i nám známých rostlin, nechyběl ani otravný hmyz a brouci. Nemohla také chybět návštěva Dívčího hradu. Čím více bylo hodin, tím více přibývalo stížností na hrozné kopce a bolest nohou. I přes to, jsme všichni měli dobrou náladu, protože se správnými lidmi, krásným počasím a krásnou krajinou okolo, to šlo samo.Druhý den se odehrával ve stejném duchu. Dobrá nálada nás nepustila, akorát síly ubývaly. Navštívili jsme jeskyni na Turoldu, vyšli nové a náročnější kopce, ztratili a poté zase našli pár jedinců. Pak, už jsme si jen dali sladkou odměnu v Mikulově a byl čas vrátit se domů. Exkurze nám hodně dala, jak stmelené přátelství, tak nový pohled na Pálavu.

  Michaela Pelcová

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Dlouhé Stráně a Velké Losiny - exkurze

Vydáno dne 17. 05. 2019 (1577 přečtení)

V pátek 10. května třídy kvarta a kvinta vyjely již v sedm ráno z autobusového nádraží spolu s profesorkou Gálovou a profesorem Zelinkou. Pan řidič byl skvělý, rychlý a zodpovědný, takže jsme se bezpečně dostali na místo - do Velkých Losin - o hodinu dříve, než se předpokládalo, a tak jsme se rozhodli odpočinout si po dlouhé cestě do Jeseníků v restauraci U Mrázků. Procházka nepřipadala v úvahu, protože pršelo, ale nám posezení v teple vůbec nevadilo.
Rozdělili jsme se a po třídách se vydali na prohlídku ruční papírny ve Velkých Losinách. Muzeum bylo dobré, ale mnohem záživnější byl minifilm o ruční výrobě papíru a prohlídka přímo v prostorách pracoviště, kde jsme s obdivem pozorovali pracující zaměstnance.


Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
index | 14-26 | předchozí | následující | Celkem 1265 článkůRozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME
Mezinárodní den zvířat
Vyhlášeno: 1931 v ČR 1997
Vyhlásil: shormáždění ekologů
Světový den lidských sídel
Vyhlášeno: 1985
Vyhlásil: OSN

Aktuality

28.06.2019: Úřední hodiny

Během hlavních školních prázdnin jsou úřední hodiny kanceláře každou středu od 9 do 12 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd