Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Vylodění na Pryglu

Vydáno dne 06. 06. 2019 (803 přečtení)

V den výročí vylodění Spojenců na plážích Normandie se opět bojovalo. Pobřeží Atlantiku ale nahradila Brněnská přehrada, municí byl volejbalový míč a bojiště bylo omezeno prostorem kurtu Sokolského koupaliště. Ve čtvrtek 6. června totiž uzavíralo sezónu soutěží pořádaných AŠSK krajské kolo v plážovém volejbalu středních škol.

Dvojice Štěpán Bílek a Lukáš Kubíček nastoupila jako tým GOA Bučovice A, duo Vilém Gottwald a Ondřej Janega jako "béčko". Dvanáct nejlepších družstev Jihomoravského kraje se snažilo projít pavoukem až do finále. Stačilo k tomu jen dvakrát neprohrát, protože druhý neúspěch znamenal vyřazení.

Hned první kolo ale oběma dvojicích ubralo 50% "životů", když pár Bílek - Kubíček prohrál se Šlapanicemi a Gottwald - Janega s Řečkovicemi. Oba soupeři byli technicky zdatnější a bučovické hráče zpočátku brzdily i návyky z šestkového volejbalu.

Opravné kolo svedlo proti sobě bučovický B tým se SOŠ Olomoucká. I přes podstatně bojovnější výkon a delší výměny i druhý zápas přinesl porážku 0:2 a znamenal konec účinkování v regionálním kole a dělené 9. - 12. místo.

Podstatně vyrovnanější byl duel Bučovice A - Vyškov. První set získaly poměrně snadno Bučovice poměrem 15:7. Jako soutěž v přetahování ale vypadal druhý set. Střídavé vedení dospělo až do koncovky, kde Vyškov urval set poměrem 14:16 a srovnal na 1:1. Do tiebreaku vstoupily Bučovice suverénně a rychlý nástup zužitkovaly ve výhru 7:4 a tím i postup do třetího kola.

Šanci pomstít spolužáky přinesl souboj Bučovic a SOŠ Olomoucká Brno. Po dobrém začátku se zápas v dlouhých výměnách vyrovnával. Jenže Brňané už se dotáhnout nestačili a ze zisku setu 15:12 se radovala dvojice Kubíček - Bílek. V pohodě hrající Bučovice dotáhly další set snadno až do stavu 14:3, ale k vítěznému míči se protrápily až na sedmý pokus.

Další kolo bylo jako dejavu, když Bučovice nastoupily na stejném kurtu a se stejným soupeřem jako na začátku turnaje. Šlapanice se bohužel držely i stejného herního scénáře. Po setech 21:13 a 21:11 se kruh uzavřel a i druhý z bučovických párů skončil své působení před branami semifinále na pátém místě.