Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Dřina, pot....a třetí místo v Olympijském víceboji

Vydáno dne 28. 03. 2019 (317 přečtení)

Celkově kolem 150 účastníků z celého okresu se sjelo do Bučovic v úterý 26. 3. na okresní kolo stále populárnější soutěže. Začátky projektu jsou spojeny s desetibojařem Robertem Změlíkem. V současné době je hlavní tváří pro oblast Moravy bývalá reprezentantka ve skoku vysokém a trojskoku Šárka Kašpárková s reprezentačním trenérem Michalem Pogánym. Již z výčtu jmen je patrné, že soutěž souvisí nejen s obecnou zdatností, ale především s královnou sportů – atletikou.

Polovina závodníků byla přihlášená v rámci osmi družstev, které tvořili vždy čtyři chlapci a čtyři děvčata. Druhá část soutěžila jako jednotlivci. Vzhledem k jednodennímu formátu se ze všech deseti disciplín závodilo jen v pěti vybraných – trojskoku z místa, hodu mecidinbalem, klicích, skákání přes švihadlo a driblingu s basketbalovým míčem (alternativně v plavání).

Družstvo GOA Bučovice nevstupovalo do soutěže s přehnanými ambicemi. Vloni náš tým v obdobném složení zaznamenal jen individuální úspěchy Tiny Goliášové (celkově 3.) a Jakuba Stavělíka (4. místo), družstvo bylo až šesté.

Tým ve složení Tereza Hanousková, Tina Goliášová, Erika Žáková, Vanessa Šinalová, Adam Doupovec, Jakub Stavělík, Tomáš Navrátil, Vojtěch Vráblík se po prezentaci, rozlosování a rozcvičení vydal „na okruh“.

V první disciplíně - trojskoku z místa - byl z bučovických závodníků nejúspěšnější Vojtěch Vráblík (7,05 m), Jakub Stavělík (6,95) a u dívek Tereza Hanousková (6,50 m) s Erikou Žákovou (6,25 m).

Slabší disciplínou byl ve srovnání s ostatními týmy hod medicinbalem, takže čest a bodový zisk zachránili svými výkony Vojtěch Vráblík (12,30 m), Tereza Hanousková (9,60 m) a Vanessa Šinalová (8,20 m).

Po dvou nejlehčích disciplínách z pětiboje přišly na řadu pot a dřina, které představoval skok přes švihadlo a kliky. Obě disciplíny se provádí po dobu dvou minut a i za takto poměrně krátkou chvíli si závodníci skutečně hrábnou až na dno svých sil. Nejvíce přeskoků si připsal Jakub Stavělík (260) a hranici dvouset přeskoků se přiblížil i Tomáš Navrátil (199) a Adam Doupovec (192). Mezi dívkami dosáhla absolutně nejlepších výkonu ze všech Tereza Hanousková (253), solidní výkon se 182 skoky předvedla i Vanessa Šinalová. Obtížnost dosaženého výkonu podstatně zvyšuje fakt, že se střídají čtyři různé styly skákání – vzad, vpřed, „vajíčko“ a střídavě levá – pravá, které nemají všichni závodníci zvládnuté.

Kliky v provedení pro chlapce nejlépe zvládl Jakub Stavělík (90 kliků) a v dívčím provedení s oporou o kolena pak Tina Goliášová (93), což přineslo družstvu nadprůměrný bodový zisk.

Poslední disciplínou byl dribling s basketbalovým míčem, bylo si ale možné alternativně zvolit i plavání. V běhu na dvě minuty se na třista metrů dostal Vojtěch Vráblík (320 m), Adam Doupovec (310 m), Tomáš Navrátil (300 m) a Tereza Hanousková (300 m). V bodovém přepočtu obrovské plus znamenal plavecký výkon Tiny Goliášové, která za dvě minuty uplavala 150 metrů a také Eriky Žákové, která zvládla uplavat 120 metrů.

Když při vyhlašování výsledků nebyl jako poslední tým vyvolán název GOA Bučovice, na tvářích všech členů týmu byla patrná radost. A když zbyly už jen poslední tři týmy, bylo jasné, že bez medaile tentokrát neodejdou. Třetí místo za druhou ZŠ Slavkov Komenského a vítěznou ZŠ Vyškov Tyršova bylo totiž skutečně nečekané. Do krajského finále postupují automaticky vždy první dva týmy, z třetího místa by ještě mohlo družstvo postoupit na základě získaných bodů. Jistotu postupu má jen individuální kvalifikace Terezy Hanouskové coby třetí v absolutním pořadí dívek.

V rámci jednotlivců startovala Apolena Žáková, která obsadila solidní sedmé místo.

FOTOGALERIE


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Neexistují vhodná data!

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME
Mezinárodní den balbutiků

Aktuality

28.06.2019: Úřední hodiny

Během hlavních školních prázdnin jsou úřední hodiny kanceláře každou středu od 9 do 12 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd