Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

První medaile bez jména

Vydáno dne 05. 03. 2019 (406 přečtení)

Tým hochů GOA Bučovice se v úterý 5.3. vydal do Brna, kde reprezentoval nejen školu, ale i okres Vyškov v krajském kole středních škol. Narozdíl od profesionálních týmů se řešily přestupy pouze mezi dopravními prostředky a složení kádru zůstalo stejné jako v okresním kole.

Oproti začátku utkání proti Purkyňovu gymnáziu Strážnice se ani čtyři přestupy a zpoždění už nejevily jako komplikace. Zatímco dopravu ovlivnit možné nebylo, nesmyslný výpad hned po úvodním vhazování a zcela nechráněná branka byly hříchem, který nám zástupce Hodonínska neodpustil a šel do vedení. Pak ovšem přišly hvězdné chvíle Kryštofa Indrucha, který nejprve po přihrávce Davida Mládka srovnal a pak předložil míček Milanu Prokopovi. A když po úniku a přihrávce Jakuba Dolečka zvýšil na 3:1 Josef Gonda, byly chmury definitivně zažehnány. Až do konce zůstal strážnický gól jediným vážným ohrožením branky střídajícího se dua Lukáš Fryč - Aleš Padalík. S chutí hrající Bučovice zásluhou Milana Prokopa a Roberta Gondy opět po pasech Kryštofa Indrucha vylepšily vedení až na 5:1.

I druhý zápas s Tišnovem byl střetnutím gymnázií. Souboj s vítězným celkem okresu Brno - venkov mohl s jistotou posunout Bučovice minimálně do zápasu o celkové třetí místo. O poznání opatrnější hra Bučovic než v prvním utkání se postupně uvolňovala a s tím přicházely šance. Jenže nejlepší příležitost ke skórování nakonec připravila deset sekund před koncem první desetiminutovky bučovická defenzíva Tišnovu. Ve vyrovnaném utkání rozhodují maličkosti a první branka rozvázala soupeři ruce. Během dalších pěti sekund vstřelil Tišnov další gól a tato slabá chvilka prakticky rozhodla utkání. Bojovnost Bučovic vycházela naprázdno, protože jí chyběla lepší hra na míčku a především zakončení. V tomto ohledu si protivník stěžovat nemohl a zápas skončil porážkou 0:4.

Do třetice gymnázium, tentokrát ze třídy Kapitána Jaroše, uzavřelo vystoupení Bučovic v základní skupině regionálního kola. Brňané jsou dlouhodobě nejúspěšnější školou v kraji a favorit byl tedy jasně daný. Překvapení se nekonalo a bučovičtí florbalisté se mohli radovat pouze z drobných vítězství jako jsou vyhraná vhazování a osobní souboje s hráči nejvyšší juniorské soutěž a reprezentace. Jaroška se naproti tomu mohla radovat z branek a zvítězila 7:0.

Zlatá, stříbrná, bronzová ani bramborová medaile do Bučovic tentokrát z krajského kola nezamířila. A první "nepojmenovaná medaile" a páté místo zůstaly za očekáváním. Tým složený převážně z hráčů mladších ročníků v sobě může živit naději, že má minimálně jednu šanci ve stejném složení své umístění vylepšit...


[Akt. známka: 3,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Paříž a zámky na Loiře
(18. 07. 2019, 263x)

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME

Světový den standardů
Vyhlášeno: 1946
Vyhlásil: ISO

Aktuality

28.06.2019: Úřední hodiny

Během hlavních školních prázdnin jsou úřední hodiny kanceláře každou středu od 9 do 12 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd