Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Sněhuplný kurz prvních ročníků

Vydáno dne 20. 01. 2019 (416 přečtení)

Program lyžařského kurzu je pro studenty GOA Bučovice již několik let stále stejný – odjezd dvěma autobusy v neděli, ubytování v hotelu Karlov, lyžování do čtvrtka a návrat v pátek. Jedinými a současně nejdůležitějšími proměnnými jsou počasí a „parta“. Kromě přírodních podmínek tak průběh kurzu závisel na všech padesáti šesti lyžařích a snowboardistech.

Rozmary počasí ovlivnit nejde a všichni se tedy museli smířit s prakticky každodenním sněžením, které se dočasně změnilo i na déšť. Necelý metr sněhu i mimo lyžařské areály ale rozhodně nebyl důvodem ke stížnostem. Tedy kromě několika jarní obuví vybavených účastníků, kteří zimu zažili doslova na vlastní kůži...

Týden na horách není jen o výuce lyžování a snowboardingu. Na první větší společné akci se zde setkávají hned tři třídy z prvního ročníku střední školy a každodenní kontakt mimo školní lavice určitě dává podstatně větší prostor pro vzájemné poznání. Jednou z příležitostí jsou i večerní soutěže - pěvecké, vědomostní nebo všestrannostní. Nejpovedenější bylo letos bezesporu taneční klání, kde nejlepší show předvedl Tomáš Fryč, když ve finále získal nejvíce bodů za břišní tanec.

Po sportovní stránce byly vrcholem závody na sjezdovce Myšák. V jednokolovém slalomu své síly porovnávali lyžaři a snowboardisté rozdělení do výkonnostních skupin.

Mezi snowboardistkami zvítězila Zuzana Tihelková před Ivou Antlovou a Terezou Vorbisovou. U chlapců - snowboardistů potvrdil pozici favorita Milan Prokop, který překonal druhého Marka Doležala i třetího Dana Doupovce.

Nejpočetněji obsazenou kategorii tvořily „akrobatické lyžařky“, mezi kterými byla nejrychlejší Martina Moravanská, následovaná Janou Brzobohatou a Zuzanou Příkopovou. V pořadí od nejrychlejšího bylo pořadí „akrobatických lyžařů“ - Antonín Vrána, Tomáš Fryč, Ondřej Cuták. Elitní kategorie dívek - lyžařek se stala kořistí Tamary Zmrzlé, která překonala druhou Sabinu Kocmanovou i třetí Terezu Luskovou. Nejrychlejších časů napříč všemi kategoriemi dosahovali lyžaři a prvního v této kategorii - Roberta Gondu – je tedy možné označit i za absolutního vítěze. Na druhém místě byl Václav Krauer a třetí pak Tomáš Cenek.

Z kurzu si domů můžete přivézt kufr špinavého prádla, modřiny z pádů nebo únavu. Co ale nejde vyprat ani dospat jsou určitě zážitky a historky, které budou kolovat v paměti všech účastníků ještě několik let.

Fotogalerie


[Akt. známka: 2,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kódJídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME
Mezinárodní den skautů a skautek
Světový den laboratorních zvířat

Aktuality

12.03.2019: Inzerát na místo kuchařky


12.03.2019: Fotosoutěž - magnolie

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd