Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Okresní kolo ve florbalu H3 = oplakané stříbro

Vydáno dne 21. 11. 2018 (114 přečtení)

Poměrně jednoznačný postup do okresního kola pasoval hochy v kategorii H3 na jedny z favoritů i v okresním kole. A sami určitě ve středu 21. 11. odjížděli do Vyškova s předsevzetím zabojovat o postup do kraje. Porovnat očekávání a realitu si mohli v základní skupině proti pořádající ZŠ Purkyňova a ZŠ Rousínov.

Nechvalte zápas před koncem! Parafráze pořekadla dokonale vystihuje průběh prvního utkání na turnaji se ZŠ Rousínov. V první minutě sice fantastický vstup do zápasu zařídil Tadeáš Tihelka gólem po samostatném úniku, ale hned z vhazování soupeř vyrovnal na 1:1.

Bučovice držely míček a snažily se přehrát soupeře technicky, ale pak mu doslova darovaly gól. Po nahození před brankou se vyraženého míčku nechopil ani bučovický brankář ani obránce. Jednoduchý úkol na sebe tedy vzal soupeřův útočník a poslal Rousínov do vedení. Nic platná nebyla převaha Bučovic v držení míčku ani dvě přesilovky. Nakonec nám soupeř "vrátil" gól, když si nahození Štěpána Hrozy srazil do branky rousínovských vlastní obránce.

Druhá trefa Tadeáše Tihelky poslala Bučovice opět do vedení, jenže opět přišlo "ale"...dotáhnout zápas do vítězného konce se nepodařilo. Počtvrté za celý zápas vystřelil Rousínov na branku a byla z toho třetí branka. Remíza 3:3 byla úspěchem Rousínova a nebyla neúspěchem Bučovic.

Z matematického hlediska měl v dalším utkání výhodnější výchozí pozici Vyškov. Vzhledem k výhře 3:2 nad Rousínovem mu k postupu stačila i remíza, Bučovice do finále mohlo posunout jen vítězství. A gól Adama Doupovce představoval skvělý vklad k naplnění postupového cíle. Vyškované s mohutnou podporou asi stovky spolužáků dokázaly vyrovnat a rázem byli v roli finalisty. Když ale míček po bučovické ose Filip Lokaj - Tomáš Navrátil - Vojtěch Kunc doputoval do soupeřovy branky, role se opět obrátily. Tlak z tribuny i na hřišti byl obrovský, díky ještě větší porci bojovnosti a nasazení Bučovic se stav 2:1 už nezměnil.

Finále svedlo proti sobě týmy GOA Bučovice a ZŠ Šaratice. Po gólech Vojtěcha Kunce a Adama Doupovce byly na koni Bučovice. Dolů je sundalo vyrovnání na 2:2 ještě v prvním poločase a gól znamenající obrat na 2:3. Naštěstí se po kombinaci Adama Doupovce a Marka Lokaje podařilo rychle vyrovnat. Myšlenky na samostatné nájezdy minutu před koncem utnul rozhodující gól Šaratic z florbalky střelce všech jejich branek Holáska.

Běžící čas byl spojencem Šaratic, které historicky poprvé postoupily do krajského kola. Bučovice skončily druhé, což by určitě ocenil kterýkoliv z dalších šestnácti účastníků, ale pro ně bylo stříbro zklamáním.

Sestava: Jan Gottwald, Tadeáš Tihelka, Vojtěch Procházka, Martin Kubíček, Adam Doupovec, Marek Lokaj, Vojtěch Kunc, Filip Lokaj, Tomáš Navrátil, Štěpán Hroza

FOTOGALERIE


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

03.12.2018: Stužkování maturitních tříd

Po stužkování maturitní třídy obchodní akademie přichází na řadu i maturitní ročník gymnázia. V pátek 7. prosince proběhne slavnostní stužkování třídy VIII. od 17.30 a třídy 4. A od 19.00 hodin v aule školy.

03.12.2018: Mikuláš
Ve středu 5. prosince i do naší školy zavítá nejen Mikuláš...

24.11.2018: Klub rodičů
Ve čtvrtek 6. prosince proběhne plánovaný - předvánoční Klub rodičů od 16.00 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd