Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

S čerty nejsou Žerti

Vydáno dne 18. 04. 2018 (461 přečtení)

S ne moc velkým očekáváním a spíše v duchu hesla: „Není důležité zvítězit, ale nejít do školy.“ se na okresní kolo základních škol v úterý 17. 4. vydalo osm volejbalistů. Po loňském sedmém místě si totiž prakticky totožná sestava ani na víc netroufala pomyslet. Konkurence byla oproti minulému ročníku ještě větší a deset přihlášených týmů bylo rekordním počtem za posledních dvacet let.

I přes možnost využít dvě tělocvičny ZŠ Letní pole Vyškov se tedy turnaj stal skutečným volejbalovým maratónem. Odstartovat se ale povedlo Bučovicím na výbornou díky výhře nad ZŠ Tyršova Vyškov. Vítězství usnadnila zejména série osmi servisů Matyáše Žerta, která otočila vývoj prvního setu. V utkání plném nevynucených chyb jich ale Bučovice přeci jen vyrobily méně a i když se nedaly označit za „lepší“ tým, tak alespoň, za „méně špatný“.

Povzbuzeni úspěchem nastoupili hoši do souboje proti průběžně poslednímu týmu ve skupině – ZŠ Nádražní Vyškov. A i když první set očekávání jednoznačně naplnil, tak ve druhém se stejným způsobem splnit plán nepodařilo. Zrodila se tak překvapivá remíza 1:1, která zhatila postupně zrající myšlenky v hlavách bučovických hráčů na postup ze skupiny.

Rozseknout postupovou hádanku mohl vzájemný souboj dvou nejlepších celků skupiny A – GOA Bučovice a nasazeného loňského vítěze okresního kola ZŠ Purkyňova Vyškov. Vstup do zápasu se opět Bučovicím zadařil a získaly pro sebe v náročné koncovce první set. Proti „profesionálním“ volejbalistům hoši předvedli bojovný výkon a body soupeře ze smečů dorovnávali chytrými míči Milana Prokopa a Roberta Gondy do volných prostorů i poctivou prací v poli Jana Zbožínka. Vyškované ale zápas nevzdaly a ziskem druhého setu srovnaly na 1:1.

Bučovicím zbývalo jen doufat, že porazí v posledním utkání ZŠ Tyršova Slavkov a že ZŠ Purkyňova ještě zaklopýtne v následujícím duelu. První krok se po boji podařilo naplnit i díky „čertíkovi Žertíkovi“, který během celého dne na palubovce předváděl nejen krásné a obětavé zákroky, ale i emoce na pochodu. Výhra nad Slavkovem 2:0 totiž zdaleka nebyla jednoznačnou záležitostí a jednalo se možná o vůbec nejtěžší bučovický zápas dne.

Ve skupině B došlo k jedinečné situaci, když jediným neporaženým celkem byl pozdější celkový vítěz ZŠ Komenského Slavkov. Ostatní celky se v dalších šesti zápasech totiž vždy rozešly smírně 1:1. Přišlo proto na matematiku, ze které díky rozdílu jediného míče do souboje o třetí místo proti Bučovicím postoupila ZŠ Morávkova Vyškov.

Poslední utkání Bučovic bylo potvrzením stále se zlepšujícího výkonu. Sestava se po počátečních „dětských nemocech“ dostala do herní pohody a ZŠ Morávkova se nedokázala dostat do hry. Z palubovky tedy hoši odcházeli s výhrou 2:0 po shodně vyhraných setech 15:10 a 15:10.

Třetí příčka za první ZŠ Komenského Slavkov a druhou ZŠ Purkyňova Vyškov je překvapením a při rekordní účasti i hodně cenným úspěchem. Bronzové medaile měly navíc pro hochy mírně zlatý odlesk, protože celý turnaj odehráli bez porážky a jen dva ztracené sety je připravili o finále. Ale kdo z celé sestavy by si ještě ráno pomyslel, že si čichne ke slíbené prémii ve formě párku za medailové umístění?

Sestava: Patrik Lažek, David Mládek, Jan Zbožínek (kapitán), Matyáš Žert, Robert Gonda, Milan Prokop, Marek Doležal, Tomáš Zbytek

FOTOGALERIE


[Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

31.01.2019: OK olympiády v Čj

V úterý 29. ledna proběhlo ve Vyškově okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu velmi zdařile reprezentovali Natálie Durdová (tercie), Daniela Frelichová (kvarta), Kristýna Mrázková (kvinta), Jan Zbožínek (kvinta) a Nikola Májková (3.AO).
Všem soutěžícím děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Ivona Žaliová, vyučující ČJ

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd