Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Volejbalisté dvakrát krůček od postupu...

Vydáno dne 15. 03. 2018 (397 přečtení)

Výprava volejbalistek a volejbalistů GOA Bučovice odjížděla ve středu 14. 3. sice jen do nedalekého Slavkova, přesto v atmosféře cesty do neznáma. Od pořadatelů totiž nedorazil žádný časový rozpis a nikdo netušil, proti komu se vlastně bude hrát. Dokonce ani na úvodním nástupu ještě nebylo jasné, zda je sestava účastníků kompletní. Na místo ze všech středních škol okresu nedorazili chlapci SOŠ a SOU Vyškov Sochorova a až telefonát potvrdil, že z důvodu nemoci trenéra se tým nedostaví.

Prvním vrcholem turnaje byl finálový zápas dívek GOA Bučovice a GSOŠZE Vyškov. V úvodu se podařilo Bučovicím soupeřky dostat pod tlak šňůrou drtivých servisů. Vyškovanky ale dokázaly srovnat a otočit nepříznivý vývoj. Postupem času získaly převahu a využívaly sehranosti z oddílu, ve kterém společně nastupují v oficiálních soutěžích. Bučovice byly rozhodně důstojným soupeřem, ale často díky menší sehranosti ztrácely i lehké míče, což bylo nakonec rozhodujícím faktorem. I přesto si děvčata ze Slavkova odvezly pěkné druhé místo v okrese.

Ideální vzestupnou tendenci po stránce obtížnosti měli narýsovanou ve svém turnaji chlapi z GOA Bučovice. Na úvod si poměrně hladce poradili s týmem domácího ISŠ Slavkov 2:0 na sety a mohli se tak v hale adaptovat a vyzkoušet některé útočné varianty. Na smečích se dařilo proměňovat míče nachystané nahrávačem Ondřejem Janegou zejména Štěpánu Bílkovi, Vilému Gottwaldovi i Lukáši Kubíčkovi. Chytrými míči za bloky se dobře uvedl Jan Zbytek a velké nasazení v poli předváděl Jakub Polouček i za cenu roztržených tepláků.

Vrcholem turnaje z diváckého hlediska byl bezesporu střet GOA Bučovice a GSOŠZE Vyškov. První set vyzněl poměrně jednoznačně pro Bučovice, které si udržovaly pětibodový náskok, který jim vydržel až do závěru. Ve druhém setu začala přetahovaná, ve které větší nasazení a důraz u sítě přinesl Vyškovu srovnání na 1:1. Rozhodnout se tedy muselo v tiebreaku do patnácti míčů. Nervy byly na pochodu a každý bod i chyba hrály roli. Koncovka za stavu 14:12 pro Bučovice vypadala velmi slibně a k postupu do krajského kola chyběl jediný míč. Jenže ve sportu a ve volejbalu zvlášť se může stát cokoliv. Bohužel se „cokoliv“ stalo a čtyři míče v řadě přinesly výhru Vyškovu. Pořadí na prvních dvou místech bylo tedy identické jako u děvčat – první GSOŠZE Vyškov, druhé GOA Bučovice.

Sestava dívek:

Barbora Mrázková, Karolína Machynková, Nikola Kupková, Barbora Budíková, Aneta Kupková, Karolína Kolaříková, Marie Holíčková, Tereza Žouželová

Sestava chlapců:

Jakub Polouček, Ondřej Janega, Lukáš Kubíček, Štěpán Bílek, Vilém Gottwald, Jan Zbytek, Jakub Tichý, Aleš Handrla, Ondřej Buriánek

FOTOGALERIE


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

03.12.2018: Stužkování maturitních tříd

Po stužkování maturitní třídy obchodní akademie přichází na řadu i maturitní ročník gymnázia. V pátek 7. prosince proběhne slavnostní stužkování třídy VIII. od 17.30 a třídy 4. A od 19.00 hodin v aule školy.

03.12.2018: Mikuláš
Ve středu 5. prosince i do naší školy zavítá nejen Mikuláš...

24.11.2018: Klub rodičů
Ve čtvrtek 6. prosince proběhne plánovaný - předvánoční Klub rodičů od 16.00 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd