Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Florbalová doba bronzová

Vydáno dne 17. 12. 2017 (1011 přečtení)

Stejně jako hoši z tercie a kvarty, tak i jejich mladší následovníci při odjezdu na okresní kolo ve florbalu pomýšleli jen na příčky nejvyšší. Starším chlapcům se podařilo vyšplhat na třetí stupínek shora, mladší si v pátek 15. 12. chtěli v hale ZŠ Purkyňova Vyškov stoupnout ještě výš. Do základní skupiny byli nasazeni spolu se ZŠ Drnovice a ZŠ Komenského Slavkov.

Slavkov se v minulých letech dokázal prosadit i na krajské a celostátní úrovni. Ale sestava se výrazně obměnila a na okresním turnaji nedominovala jako v předchozích letech, což dokumentovala i porážka 1:4 od Drnovic v prvním zápase. Jenže Bučovice se dlouho nemohly prosadit. Až "malý, ale šikovný" Vojta Prokop se sám dostal před brankáře a nezaváhal. Další z primánů Tadeáš Tihelka se nenechal zahanbit a zvýšil bučovický náskok. Dvakrát po sobě se pak s pomocí Vojty Vráblíka trefil Adam Doupovec, aby pak sám nahrál Štěpánu Hrozovi. Mezitím se poprvé podařilo skórovat i soupeři. Závěr byl z obou stran chaotický, z pohledu Bučovic přišla nejprve přesilovka a pak oslabení. Míček poslední dvě minuty měli všichni a vlastně nikdo, což za stavu 5:1 už bučovickým gymnazistům nevadilo.

Kdyby ve sportu fungovala spravedlnost, pak by podle způsobu hry musely zvítězit Bučovice rozdílem třídy. Ale realita byla jiná! Drnovice v první minutě vstřelily branku a i když pak prakticky nepřešly polovinu hřiště, nedovolily "zbylých" osmnáct minut, aby Bučovice srovnaly. Přitom právě jediná branka scházela k postupu do finále. Drnovická reklama na beton odsoudila tým GOA k boji o třetí místo.

Rousínov postupoval před týdnem jako jasný suverén, ale mimo domácí halu snad úplně ztratil sebevědomí. Naopak jako mávnutím kouzelného proutku nebo spíš hokejky se splnilo přání konečně vstřelit branku Tomáši Holíčkovi a Vojtěchu Vráblíkovi. Rousínov hrozil jen brejky, které likvidovalo obranné kvarteto Zbyněk Machala, Vojtěch Procházka, Šimon Rýzner, Tom Tran. Překonat je se sice Rousínovu nakonec přeci jen povedlo, ale jejich rozdmýchanou jiskřičku naděje sfouknul gólem na 3:1 Adam Doupovec.

Výsledek lze sice hodnotit jako úspěch, ale tým si za předváděnou hru rozhodně finále zasloužil více než destruktivní Drnovice. I přes výborný výkon a průměr jedné obdržené branky na zápas proto brankář Jan Gottwald litoval právě jen té jediné. Díky výhře v posledním utkání se domů jelo veseleji a s diplomem za třetí místo.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek