Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Prima prima (a sekunda) na florbale

Vydáno dne 07. 12. 2016 (1509 přečtení)

Nekonečný příběh může připomínat série školských florbalových turnajů, které běží už od listopadu prakticky každý týden. Pořadatelé si evidentně oblíbili středeční termíny a florbal opakovaně "postihuje" i ročníky, které se soutěží aktivně neúčastní. Odměnou za oběť může být radost z úspěchů jejich spolužáků

Pro mnohé hráče byl první zápas ve skupině i premiérou mezi mantinely na velkém hřišti. Jak úspěšně se s novou situací vypořádají mělo ukázat 2 x 10 minut. Kdyby byl florbal estetický sport a bodovalo se provedení, pak by Bučovice jednoznačně zvítězily. Ale...rozhodující jsou vstřelené branky. A jednoznačnou převahu se bohužel v góly přetavit nepovedlo. Naproti tomu se Otnice mohly pochlubit 100% efektivitou. Na polovinu Bučovic se totiž dostaly jen dvakrát a pokaždé akce skončila brankou. Výsledkem bylo "nespravedlivé" skóre 0:2 a vzhledem k vývoji v dalších zápasech i těžší soupeř v boji o postup.

Cestu do baráže ovšem podmiňovalo vítězství proti Křenovicím. A lépe už začít zápas nejde, než z úvodního buly vstřelit branku, což se podařilo Vojtěchu Vráblíkovi po přihrávce Adama Doupovce. Co se nepovedlo za dvacet minut prvního utkání šlo najednou lehce a během pěti minut střelecká série v pořadí Machala - Zbytek - Zbytek - Holíček znamenala vedení 5:0. I když se soupeř z brejků dočkal snížení, rozjeté Bučovice už se mu zastavit nepodařilo. Další dva góly přidal Tom Zbytek a jeden Vojta Vráblík. Ani celkově nejvyšší výhra 8:2 už ale nemohla napravit zaváhání z prvního utkání a v baráži bylo na postup potřeba porazit vítěze druhé skupiny - domácí ZŠ Komenského Slavkov.

Zápas o všechno připomínal přetahovanou nebo možná spíš z pohledu Bučovic dotahovanou. Dvakrát šel Slavkov do vedení a dvakrát se po trefách Adama Doupovce a Tomáše Zbytka podařilo srovnat. Bučovice tedy přežily krizi a šanci ukázat pevnost svých nervů dostal do třetice pro změnu Slavkov. Poprvé se totiž ocitl v roli prohrávajícího po gólu Adama Doupovce na 3:2. I přes snahu se ale odpor Bučovic zlomit nepodařilo, pokud nepočítáme neuznanou branku vstřelenou vysokou hokejkou. Stav 3:2 tedy vydržel až do konce a hoši postoupili do okresního kola, které proběhne příští pátek ve Vyškově.

Sestava: Adam Krejčí, Zbyněk Machala, Šimon Rýzner, Miroslav Durák, Hugo Grebec, Vojtěch Vráblík, Adam Doupovec, Tomáš Holíček, Tomáš Zbytek, Radek Pflimpfl, Filip Zabloudil