Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Ondra tým v akci aneb putovní pohár hejtmana ve florbalu

Vydáno dne 09. 04. 2015 (1197 přečtení)

Vybraná gymnázia zastupující jednotlivé okresy Jihomoravského kraje se měla již pošesté utkat o putovní pohár hejtmana ve florbalu. A jako autor bez fantazie by se mohl označit scénárista, který "vymýšlí" děj odehrávající se mezi mantinely. V předchozích pěti ročnících totiž pokaždé zvítězila brněnská "Jaroška" a naše škola nepostoupila ze základní skupiny. Pět Ondřejů doplněných o Petra, Vojtu a Alexe se ve čtvrtek 9.4. rozjelo do Tišnova ověřit si, zda letos nastane nějaká změna.

Sestava Bučovic zeštíhlená jako po zásahu dietologa na osm hráčů se měla pokusit vylepšit nepříznivou historickou bilanci. První příležitostí ke změně statistik byl zápas proti Hodonínu. Druhá minuta a gól Hodonína ale nebyl tím pravým povzbuzením. Vyrovnání na 1:1 po třech minutách přinesl výlet Ondry Levíčka, který gólově zužitkoval Ondřej Vintr. Z utkání se následně stal festival promarněných šancí, který předčasně ukončil Hodonín v 16. minutě, když se opět ujal vedení. V závěrečné power play se zrodilo několik šancí, jenže bučovičtí střelci byli úspěšní jako lovec tučňáků na severním pólu. Hodonín tolik neváhal a gólem do prázdné branky pojistil svoji výhru na 1:3. Proti Zastávce nastoupil nový tým z Bučovic, tedy sice družstvo se stejným personálním obsazením, ale s větším odhodláním a především produktivitou. Dorážka Petra Žižlavského sice zaváněla mnohočetnou frakturou prstů soupeřova brankáře, ale od hokejky nakonec uletěl jen míček - 1:0. Ani vyrovnání na 1:1 nevyvedlo Bučovice z tempa a po zásluze šly do dvoubrankového vedení, po další dorážce Petra Žižlavského a střele Ondry Levíčka. Po snížení náskoku na 3:2 se Zastávka pokoušela ve hře bez brankáře o vyrovnání, Ondřej Vykoukal lobem z obrany úspěšně překvapil soupeře a možná i sebe, když se míček dokutálel až do branky - 4:2. Před posledním střetnutím proti favorizované Jarošce naděje na postup ze skupiny stále žila. V první desetiminutovce ji přiživil bezchybný výkon bučovické defenzivy v čele s gólmanem Ondrou Krejčím a obránci Ondřejem Vykoukalem, Sašou Müllerem a Ondrou Buriánkem. Stav 0:0 neměl v druhém poločase dlouhé trvání, když Jaroška v první minutě šla do vedení a o další dvě minuty později zvýšila na 0:2. Snad ve snaze vynahradit divákům úvodní bezbrankový poločas se pak rozpoutala pouliční přestřelka. Střídavě se na dostřel jedné branky dostávaly Bučovice a následně Brňané opět odskočili. Dvě minuty před koncem s poměrem branek 2:3 nebylo nic ztraceno. Brňané v závěru vy(zne)užili turnajového specifika, že se hrací čas nezastavoval a záměrným zdržováním se vyhnuli souvislé hře. Bučovicím tak nebyla nic platná ani hra bez brankáře v šesti hráčích a porážka 2:3 je opět odsoudila k nepostupovému umístění. Letos bohužel ze dvou vyrovnaných zápasů vždy vyšel vítězně soupeř a nezbývá než se spolehnout na šťastnou sedmičku a v roce 2016 prolomit smolnou sérii!!! Sestava: Brankář Ondřej Krejčí Obrana Alexandr Müller, Ondřej Vykoukal, Ondřej Buriánek Útok Ondřej Vintr, Petr Žižlavský, Ondřej Levíček, Vojtěch Koudelka

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek