Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Cestou necestou, polem nepolem

Vydáno dne 30. 09. 2014 (1593 přečtení)

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet...není začátek večerníčku o Rákosníčkovi, ale charakteristika počasí, do kterého se vydali běžci z GOA Bučovice. Poslední zářijový den vytvořil pro okresní kolo v přespolním běhu kulisu v podzimním stylu s nejasnými obrysy Vyškova. Změnou oproti předcházejícím ročníkům byla účast chlapeckých týmů ve všech třech vypsaných kategoriích. Bohužel se také poprvé závodu nezúčastnily dívky, které (až na dvě výjimky) typicky ženským způsobem svoji nominaci prostě "přehlédly" a nepřišly ani na informační schůzku.

Nejdelší trať čekala na hochy v kategorii středních škol na okruhu v parku vedle zimního stadionu. Dva okruhy v celkové délce 3300 m jsou vzhledem k asfaltovému povrchu obrazně i doslova tvrdé. Rychlá rovinatá trať neumožňuje ani chvíli si odpočinout a taktizovat, takže hned po prvním okruhu byly karty poměrně jasně rozdány. V přední šestičlenné skupině se drželi tři závodníci GSŠZE Vyškov a také bučovický Pavel Vařeka. Ve finiši pak Pavel ještě získal druhé místo a už jen mohl čekat, jak se umístí další členové družstva. Na pátém místě doběhl Ondřej Vykoukal, těsně následovaný šestým Vilémem Horákem. Desátá příčka patřila Petru Selingerovi a jedenáctý byl Jan Hrabovský. V konečném součtu, kde vítězí tým s nižším součtem umístění (1. místo = 1 bod), se s 23 body družstvo GOA Bučovice umístilo na druhé příčce za vítězným Vyškovem (15 bodů).

Hoši v kategorii základních škol svůj závod absolvovali na místě ještě vzdálenějším terénu a charakter přespolního běhu tak vzal na atletickém oválu zcela za své. Na 66 žáků 6.-7. tříd čekalo 1600 m, které nejrychleji z našich reprezentantů absolvoval Matyáš Hýbl, ve středu výsledkové listiny se umístili Lukáš Pekařík, Jakub Tichý, Milan Prokop a Bernard Beinhauer.

Pořadí družstev:

1. Rousínov 2.Tyršova Vyškov 3. Komenského . 10. GOA Bučovice

Ještě o 600 metrů více pak museli absolvovat žáci 8.-9. třídy, kde se těsně za hranicí první desítky umístil Antonín Koudelka. Jako další pak doběhli Josef Marek, Patrik Plavina, Josef Gonda a Jan Štavka.

Pořadí družstev: 1. Purkyňova Vyškov 2. Nádražní Vyškov 3. Gymnázium Vyškov . 8. GOA Bučovice

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek