Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Do roka a do dne...

Vydáno dne 05. 01. 2012 (1867 přečtení)

Tak nějak by se dalo uvést okresní kolo středních škol ve florbalu. Turnaj se totiž konal na stejném místě jen s rozdílem jednoho dne v datu. Podstatnějším rozdílem ale bylo to, že v sudých letech se hraje nejen o titul okresního šampiona, ale i o postup do krajského kola. A tak titulkové zvolání může být chápáno i tak, že Bučovice přijely složit reparát za loňské prohrané gymnaziální derby s Vyškovem ve finále.

Dvě skupiny po třech týmech a utkání hraná na 2 x 10 minut znamenala v postupové matematice jediné. Vyhnout se chybám, které se v omezeném časovém prostoru jen těžko napravují a třikrát vyhrát. První jednání trojaktového dramatu začalo utkáním proti ISŠ Slavkov. Po rozpačitém začátku, kdy se gymnázium pět minut prakticky nedostalo za polovinu, přišlo uklidnění v podobě branky Petra Jakubčíka po nahrávce Davida Horňáka. A v deváté minutě vedení pojistil David Horňák za asistence Tomáše Vykoukala. Do dobře rozjetého utkání vneslo napětí trestné střílení, když si Tomáš Patsch pomohl sekáním při bránění soupeře v brankové příležitosti. Nikola Machálek v bučovické brance nájezd vychytal což znamenalo pokračující dvoubrankové vedení, ale také dvouminutové oslabení. Během přesilovky se však soupeři skórovat nepodařilo a hned po návratu z trestné lavice se v patnácté minutě týmu revanšoval Patsch, který přihrál na gól Jakubčíkovi. O minutu později míček zpoza branky prošel od Tadeáše Zezuly k Petru Tichému a ten příležitost ke vstřelení branky nepromarnil. Reškova střela po samostatné akci v osmnácté minutě pak už jen vylepšila jasné vítězství na konečných 5:0.

S ohledem na vítězství Gymnázia Vyškov nad Slavkovem 2:0 bylo jasné, že poslední utkání rozhodne o vítězi skupiny. Pokud v prvním zápase střelecky i herně táhla družstvo Bučovic pětka ve složení Horňák-Jakubčík-Dítě-Tichý-Jeřábek, pak v druhém utkání se naopak více prosazovala sestava Zezula-Patsch-Reška-Vykoukal-Charvát. V páté minutě Tadeáš Zezula s hokejkou v jedné ruce přešel přes tři hráče a překonal soupeřova brankáře. Oslabení na konci první půle a vedení Bučovic bylo pro Vyškov náporem na nervy. S ubíhajícím časem nervozita Vyškovanů přesáhla únosnou mez a znamenala dvě oslabení za nesportovní chování. Přesto sílil jejich tlak a Bučovice se jen sporadicky dostávaly na soupeřovu polovinu. V patnácté minutě nátlaková hra Vyškova přinesla své ovoce v podobě vyrovnání. I stav 1:1 by s ohledem na lepší skóre znamenal postup pro bučovické gymnázium, ale... Minutu a půl před koncem se soupeři vyplatil důraz při hře před Machálkovou brankou a rázem se karta obrátila. Bučovice vrhly vše do útoku a to sebou přineslo i šance na vyrovnání. Bohužel se potvrdilo sportovní klišé „nedáš – dostaneš“ a soupeř ještě sekundu před koncem uzavřel skóre na 1:3.

Pro utkání o třetí místo s OA Bučovice se jen obtížně hledala motivace, protože vyřazení ve skupině znamenalo obrovské zklamání. Zápas hraný na 2 x 7 minut tak postrádal napětí z předchozích zápasů. Trochu jiskry do hry přinesla branka Petra Jakubčíka z první minuty a nic na tom nezměnilo ani vyrovnání, které přišlo ve čtvrté minutě. Odpověď byla pohotová a gól Petra Jakubčíka po přihrávce Davida Horňáka opět poslal do vedení gymnázium. Na začátku druhé poloviny navíc zvýšil David Horňák s pomocí Radovana Dítěho. Kuriózní gól po rychlé rozehrávce a přízemní střele na Tadeáše Tupého sice znamenal snížení na jednobrankový rozdíl, ale žádná další chyba už gymnázium nepřipravila o celkové 3. místo.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek