Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Memoriál Karla Berky

Vydáno dne 08. 04. 2011 (1752 přečtení)

Již sedmým rokem si učitelé tělesné výchovy a studenti připomínají osobnost kolegy a učitele Karla Berky, který působil v Rousínově. A lepší způsob než turnaj ve fustalu a nohejbalu si určitě nelze představit. Ani tato záštita však nedělá z této soutěže čistě přátelské setkání a o vítězství jde až v první řadě.

První část Memoriálu Karla Berky tvořil turnaj ve futsalu, kam se přihlásilo sedm středních škol a hrálo se tak ve dvou "asymetrických" skupinách - po třech a čtyřech účastnících. Do čtyřčlenné skupiny los přiřadil i Gymnázium Bučovice, které přijely obhajovat loňské druhé místo. A že nebude postup jednoduchý ukázalo hned první utkání. V něm sice hned ve třetí minutě skóre otevřel bučovický Petr Líznar, ale soupeř za tři minuty vyrovnal a utkání se ocitlo na mrtvém bodě. Neproměněné šance na obou stranách s přibývajícím časem zvyšovaly nervozitu, protože každá chyba mohla být rozhodující pro výsledek zápasu. O osudu utkání hraném na patnáct minut rozhodlo rozmezí jedenácté až třinácté minuty, kdy krátce po sobě skórovali Adamík (po přímém kopu Machálka a odraženém míči), Líznar a Půček (oba po samostatné akci). Přestože se utkání hrála bez přestávky a výměny stran dalo by se o zápase proti SŠZZE mluvit jako o utkání dvou odlišných poločasů. Bučovice se totiž po gólech Líznara a Půčka (přihrával Adamík) dostaly do vedení a zdálo se, že mají utkání ve svých rukách. Soupeř ale začal aktivněji napadat rozehrávku, což vyústilo v několik chyb obrany. Zákonitě přišel "trest" ve formě branek. Nejprve po neodpískaném faulu na Líznara přišlo snížení a po chybě v obraně ve třinácté minutě srovnání na 2:2. Remízový výsledek nepřinesl rozhodnutí o vítězi skupiny a tak se muselo rozhodnout až v posledním utkání. V zápase proti SOŠ Vyškov šlo Bučovicím kromě zisku tří bodů také o co nejlepší skóre. Potřebný klid pro celý tým přinesly dva góly Petra Líznara ve třetí a páté minutě. První branka padla po prudké a překvapivé střele z poloviny hřiště, druhá po samostatné akci přes dva protihráče. Soupeř sice snížil na 2:1, ale gymnázium žádný obrat nepřipustilo. Hned po minutě krásným lobem "přechytračil" brankáře Ondřej Půček. Už na 4:1 zvýšil Líznar bodlem z levé strany a konečný účet vystavila dvojice Půček - Adamík, když prvně jmenovaný uzavřel skóre na 5:1. Gymnázium Bučovice stejně jako v minulém ročníku postoupilo do finále proti Gymnáziu Vyškov. Scénář utkání byl sepsán podle vzoru kovbojek. Oproti všem zvyklostem však náš hlavní hrdina nezvítězil, nýbrž padl v dešti střel. Vyškov se hned v první minutě ujal vedení a ve druhé minutě navýšil náskok. Kontaktní branku vstřelil Ondřej Půček po nahrávce Líznara. Pak opět přišel dvojitý úder ze strany Vyškova, který znamenal už vedení 1:4. Snížení na dvoubrankový rozdíl zařídil Líznar, ale Vyškov stále udržoval poměr vstřelených branek dvě ku jedné a dalšími trefami během jediné minuty posunul šance Bučovic na vítězství do teoretické roviny. Minutu před koncem ještě po jedné brance zaznamenal Vyškov i Bučovice (Líznar) a konečné skóre tak bylo 3:7.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek