Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Bučovice - Slavkov - Znojmo

Vydáno dne 23. 03. 2011 (3441 přečtení)

Po této ose se v rozmezí jednoho týdne bude pohybovat chlapecký volejbalový tým Gymnázia Bučovice. Gymnázium totiž po vítězství v okresním kole pořádaném slavkovskou ISŠ postoupilo do krajského kola, které se koná 29.3. ve Znojmě.

Loňský neúspěch v podobě předposledního místa sice nestavěl naše družstvo do pozice favorita, ale díky "nákupu posil" odjíždělo dvanáctičlenné družstvo s ambicí bojovat o pomyslné stupně vítězů. Soupeřem na úvodní zahřátí měla být OA Bučovice. Jenže tým OA dokázal svojí výbornou obranou hodně potrápit městského rivala na cestě za prvním vítězstvím. Gymnázium sice nebezpečně útočilo, ale hráči soupeře bojovali o každý míč. Právě nasazení a obětavost v utkáních proti favorizovaným týmům nakonec přinesly OA Bučovice druhé místo. Do druhého zápasu již šla prověřená základní sestava ve složení Radovan Dítě, Petr Homola, Vít Sedlář, Martin Knápek, Tomáš Reška a Josef Polouček v plném tempu. Vyškovská SOŠ prohrála 0:2 a Bučovice tak mohly reálně pomýšlet na medailové umístění. Z hlediska vývoje turnaje se jako zásadní jevil zápas ISŠ Slavkov a Gymnázia Bučovice, protože vítěz utkání měl nejvýhodnější pozici při boji o celkové prvenství. První set poměrně snadno získalo gymnázium. Druhý set však měl zcela odlišný vývoj a přinesl také nejkrásnější volejbalové okamžiky celého dopoledne. Do vedení se totiž nejprve dostal Slavkov s až čtyřbodovým náskokem, což při setech hraných do patnácti je poměrně velký rozdíl. Vzápětí ale Bučovice skóre otočily a od celkového vítězství je dělily pouhé dva míče. ISŠ však rozhodně nesložila zbraně a dokázala srovnat na 15:15. Dramatická koncovka přinesla řadu dlouhých výměn, kdy se ani jeden ze soupeřů nedokázal dostat na dvoubodový rozdíl znamenající vyhraný set. Domácí diváci ještě více podtrhli emotivní atmosféru a konečné skóre se zastavilo až na stavu 22:20 ve prospěch Bučovic. Pro gymnázium to znamenalo, že pro celkové vítězství mu stačí jediný uhraný set v posledním utkání. ISŠ následující utkání proti SOŠ vypustila a skončila tak nakonec čtvrtá. Poslední utkání nejen bučovického týmu, ale i celého turnaje svedlo dohromady obě gymnázia našeho okresu. Po hladce vyhraném prvním setu dostali příležitost si zahrát i členové družstva, kteří většinu turnaje strávili na lavičce - Jiří Kříž, Lukáš Lefner, Tomáš Patsch, Tomáš Kremr, Dan Charvát, Jan Jurák. Po vyrovnaném začátku druhého setu se dostal do vedení Vyškov a posunul celé utkání do tiebreaku. Ve třetím setu hraném do desíti se jednoznačně opět prosadily Bučovice a podtrhly tak své prvenství.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek