Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 5 nalezených)

Virtuální knihovna na Gymnáziu Bučovice

Vydáno dne 19. 12. 2011 (2531 přečtení)

         Zpřístupnit informace prostřednictvím internetové sítě. To byl hlavní cíl projektu „Moodle obrazárna“, který na bučovickém gymnáziu běžel uplynulé dva roky. A se závěrem kalendářního roku končí i práce na uvedení této myšlenky do života.
Spuštění portálu by však nebylo možné provést bez dotace, jejíž čerpání z Evropského sociálního fondu zajišťuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy prostřednictvím Jihomoravského kraje. Gymnázium uspělo se svojí přihláškou v operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Celý článek... | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Online kurz - Planimetrie

Vydáno dne 10. 06. 2011 (2839 přečtení)

Jako každým rokem si studenti prvního ročníku našeho gymnázia musí oprášit své znalosti z planimetrie (tj. geometrie v rovině) , které se naučili na základní škole. Tento rok jsme na to šli jinak, a to prostřednictvím on-line kurzu.
Se studenty 1. A jsme se sešli v počítačové učebně. K dispozici bylo 23 počítačů, proto někteří studenti seděli po dvou. To však nebylo na škodu vzhledem k požadované spolupráci.
Během 4 vyučovacích hodin si studenti prostudovali jednotlivé kapitoly on-line kurzu. Za každou z hlavních kapitol následovalo několik testových otázek na zopakování probrané látky. Každý učební text byl opatřen obrázky s popisky. Kromě obrázků zde byly odkazy na interaktivní applety. Interaktivní applet je obrázek, ve kterém jde hýbat některými objekty a tím měnit nejen polohu těchto objektů, ale i vzhled výsledného obrazce. Tyto obrázky i applety byly vytvořeny v programu Geogebra, který je k dispozici zdarma. Na závěr kurzu si každý mohl v tomto programu vyzkoušet něco narýsovat.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 37 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Počtrnácté a přesto poprvé

Vydáno dne 13. 11. 2010 (3202 přečtení)

     "Burza škol" je sice již zavedenou akcí pro uchazeče o studium na středních školách, ale až do letošního roku byl místem konání pouze vyškovský Posádkový dům armády. Nepřiměřené finanční požadavky přiměly ředitele vyškovského Úřadu práce Jana Marka nejen ke změně místa pořádání, ale i ke zkrácení doby trvání z obvyklých dvou na jeden den. Hostitelem prvního mimovyškovského ročníku se stala pobočka ISŠ Slavkov v Rousínově. V prostorách bývalého Středního odborného učiliště nábytkářského se tak v úterý 10.11. mohly prezentovat asi tři desítky středních škol z celého Jihomoravského kraje.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 130 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Projekt "Moodle obrazárna"

Vydáno dne 27. 08. 2010 (3834 přečtení)

         Současným trendem ve školní výuce se stává zavádění a využívání počítačových technologií. Pod možná nezvyklým názvem "Moodle obrazárna" se skrývá právě jedna z forem přístupu studentů a učitelů k informacím prostřednictvím počítačové sítě. Hlavním principem je vznik databáze všech dostupných médií (CD, DVD) ve škole, vytvoření jejich virtuální podoby (tzv. ISO obrazu) a následně zpřístupnění všem uživatelům školní sítě.
Celý projekt je plně hrazen ze zdrojů Evropské unie (Evropský sociální fond) a operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“ Jihomoravského kraje. Díky zapojení těchto subjektů provází celý projekt poměrně náročná administrativa a také celá řada úkonů, které se musí provádět pouze podle přesně daných předpisů. Ale přestože se jedná o časově náročnou záležitost, bez těchto dotací by projekt v daném rozsahu nebyl pro školu z vlastních zdrojů uskutečnitelný.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Zahajovací schůzka k projektu "Moodle obrazárna"

Vydáno dne 17. 02. 2010 (3194 přečtení)

         V lednu se poprvé sešel realizační tým k projektu, na který byl díky podpoře Jihomoravského kraje přidělen naší škole grant od Evropské unie. Po dobu dvou let se bude tato pracovní skupina v postupně rozložených etapách zabývat projektem s názvem "Podpora efektivního využití multimediálních výukových programů v běžných vyučovacích hodinách".
Výsledkem projektu se zkráceným označením "Moodle obrazárna" by mělo být snadnější a častější využívání multimediálních CD a DVD. Přístup k materiálům prostřednictvím školního portálu budou mít jak učitelé v běžných hodinách, tak i žáci při domácí přípravě. Vyučující i studenti tak nejen získají přehled, jaké materiály mají k dispozici, ale především získají možnost snadného přístupu k těmto zdrojům.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Neexistují vhodná data!

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

Reklama

Škola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

28.06.2019: Úřední hodiny

Během hlavních školních prázdnin jsou úřední hodiny kanceláře každou středu od 9 do 12 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd