Šachový festival v Bučovicích

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Šachy, Vydáno dne: 03. 04. 2008

F O T O G A L E R I E   F O T O G A L E R I E II    PRIMUS 2008 - výsledky

Bučovické gymnázium se může pochlubit nejenom nejlepší učitelkou v republice, ale také největším turnajem pro středoškoláky na jižní Moravě. Šestnáctý ročník Primusu se uskutečnil ve středu 2. dubna. V aule se ráno sešlo 73 šachistů nejen z Jihomoravského kraje, pro který tento turnaj byl zároveň přeborem juniorů a dorostenců v rapid šachu, ale také ze Zlínského, Olomouckého, Pardubického a mezinárodní nádech dodala účast hráčů z Bratislavy.

Jasným favoritem pro zasvěcené byl loňský vítěz Vojta Plát (Reálné gymnázium Prostějov), který svou roli obhájil, neprohrál ani jednou, porazil osm z devíti svých soupeřů a odvezl si vytoužený zájezd do italského Caorle od CK Tiptour Brno. Na druhé místo si zuby brousilo hned několik hráčů. Zaslouženě na něm skončil Michal Zeinert (Gymnázium Č. Třebová), který jediný dokázal vítězného Vojtu vyvést z rovnováhy. Třetí místo na pomyslné „bedně“ získal díky lepšímu pomocnému hodnocení Jakub Roubalík (Gymnázium Zlín). Nepopulární bramborovou příčku obsadil Brňák Karel Kratochvíl. Náplastí mu jistě bylo první místo v rapid šachu v kategorii H20. Karla doplnili osmý Jiří Musil (H18, Gymnázium Židlochovice) a domácí Radka Čermáková (32. místo), která ve svých patnácti vyhrála kategorii D18 i D20 a podala výborný výkon. Z domácích hráčů byl díky pomocnému hodnocení lepší už jen Martin Sedlář na 26. místě.  Pěkné výsledky měli se 4,5 body Roman Zavadil, Klára Čermáková a Martin Netopil, který za svůj výkon zaslouží pochvalu.

Studenti a zaměstnanci gymnázia opět zvládli pořadatelskou stránku s přehledem. Drobné lapálie s tiskárnou v úvodu turnaje ani polední sirény nemohly pokazit dobrou náladu organizátorů. Partie prvních dvou šachovnic elektronicky přenášel Petr Zálešák, kterému patří dík, stejně jako našim sponzorům.

Ing. Jiří Srna, hlavní rozhodčí, pořadatel, organizátor, předseda klubu a vůbec...