Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 20 nalezených)

|0-15|15-20|

Školní časopis leden/únor 2010

Vydáno dne 15. 03. 2010 (3064 přečtení)

   Podle statistik průměrný Čech věnuje čtení časopisů a novin 30 minut denně. To je dostatečná doba na přečtení již třetího čísla školního časopisu gym.DOC. Doufám, že tak učiníte s radostí a pro dnešek odložíte nejčtenější bulvární plátek Blesk, který čte 1 442 000 čtenářů.
Na rozdíl od větších časopisů, které změní za dva roky pouze jednu čtvrtinu obsahu to u nás funguje trochu rychleji. V každém novém čísle vždy přineseme nové rubriky a články. V tomto aktuálním čísle se musím pochlubit hlavně s nově vzniklou rubrikou Versus, ve které budeme vyzvídat, jak fungují ostatní střední školy po celé České republice.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis listopad/prosinec 2009

Vydáno dne 27. 01. 2010 (3103 přečtení)

   První dva měsíce byly pro redakci a celý časopis obdobím vzniku, kdy kromě příprav na jednotlivé články jsme je museli nejdříve vymyslet a vůbec najít samotné redaktory. Myslel jsem si, že další díly už nebude tak těžké připravit, ale skutečnost mě trochu zaskočila. Proto jsem rád za úspěšné vydání i druhého čísla a děkuji všem lidem, kteří se na něm podílejí, za pomoc a aktivitu při tvorbě.
Za hlavní téma časopisu jsme zvolili taneční, jednak proto, že v průběhu listopadu a prosince proběhly dvě tradiční události, tedy prodloužená a zakončená, ale také proto, že většina redaktorů má taneční ještě v živé paměti z letošního nebo minulého roku, kdy tam sami chodili. Další skupinku článků bych už s hrdostí označil za pravidelnou rubriku a to nejenom proto, že jsou v časopise již podruhé, ale také proto, že do budoucna rozhodně plánujeme pokračovat v těchto pilířích časopisu. Mluvím o 13. komnatě, Ze života školy, Megatestu a Koutku srandy.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Nová generace školního časopisu 01/2009

Vydáno dne 24. 11. 2009 (2943 přečtení)

    Vážení učitelé, milí studenti,
máte před sebou úvodní číslo nového časopisu Gymnázia Bučovice, který pro vás připravuje hrstka odvážných studentů vyšších ročníků. Při vytváření tohoto časopisu jsme si dali nelehký úkol: zaujmout a pobavit všechny čtenáře, a proto se budeme snažit časopis neustále vyvíjet a vytvářet tak stále hodnotnější obsah.
Velkou neznámou pro nás bude i vaše reakce. Plně doufáme, že se aktivně zapojíte a my tak budeme moci zařazovat zajímavé rubriky s vašimi názory a myšlenkami. Co vás ode dneška čeká?
Chtěli jsme se co nejvíce zaměřit na naši školu, takže připravujeme jak články o zajímavých událostech ze školy, tak o jejím fungování, rozhovory s učiteli, průzkum zajímavých místností školy a možná i něco navíc. Další články jsou pak už jenom výběr ze všech možných témat a okruhů, za zmínku stojí experimentální činnost, kde budeme ověřovat různé mýty o učení a testovat důležité školní pomůcky.
Tohle samozřejmě není vše, je zde spousta jiných a neméně zajímavých článků, rubrik a informací.
Za celou redakci vám přeji hodně zábavy.

S pozdravem Roman “ChocoTUx“ Stejskal

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - vánoční číslo

Vydáno dne 22. 12. 2006 (4085 přečtení)

       Vánoční číslo časopisu       Ťuk, ťuk! Slyšíte? Vánoce už klepou na dveře. Ano, je tomu tak. Rok se sešel s rokem a po dvanácti měsících tu máme znovu svátky vánoční. Uteklo to jako voda, nemyslíte? Letos je prosinec zvláštní. Bude to asi tím, že nám chybí to, co navozuje pravou vánoční atmosféru, nebo také to, co nás každé ráno otravuje, protože je to třeba uklidit z chodníků před domem a co má na vině desítky havárek, výpadků proudu a záplav. Samozřejmě tím myslím jedněmi nenáviděný, druhými však milovaný, čistý a „nevinný“ sníh. Řidičům způsobuje potíže, dětem činí radost. Silničáři si neví rady s nově napadlou nadílkou a děti staví jednoho sněhuláka za druhým, koulují se, sáňkují, větší se chystají na hory, aby oprášili své lyže či snowboardy, umělci si připravují nástroje na svá umělecká díla z ledu, „vlekaři“ si kupují větší pokladny a ono nic,…sníh pořád nikde! Jestli za to může globální oteplování nebo nadměrné aktivity tučňáků na severním pólu, teď nebudeme řešit, protože to k Vánocům rozhodně nepatří. Ptáte-li se, co k nim patří, já odpovídám klid, pohoda…a teď vážně- stres, napětí, úklid, shon a příšerný nával starostí, nejste-li šťastlivcem, kterému je 5 let a věří v Ježíška. Zvážím-li jestli všechen ten předvánoční zmatek stojí za jeden pohodový a klidný den, odpovím si ano, protože mi nic jiného nezbývá =). Takové jsou podle mne moderní Vánoce, svátky klidu, lásky, kouzel a cukroví (málem bych zapomněl!!).

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis 2006/2007

Vydáno dne 01. 12. 2006 (3909 přečtení)

      Na mnohých školách více či méně úspěšně funguje redakční rada studentů vytvářející školní časopis. Prakticky vždy musí existovat hlavní tahoun týmu, který vše řídí a dotáhne tak ostatní až ke konečnému výsledku - novému číslu. Pak se znovu roztočí koloběh příprav na číslo další. Pokud chcete vytvořit kvalitní čtení, je práce více než nad hlavu.
      S maturanty předešlého roku jeden takový osvědčený a novinářsky laděný jedinec táhnoucí celý tým odešel. Na jeho místo nastoupila skupinka několika studentů z nynější sexty vedená Lukášem Jahodou. Na konci listopadu nám předkládají již druhé číslo nových školních novin. Porovnáte-li je s čísly minulých let, zjistíte, že se noviny změnily vzhledem, rozsahem i obsahem. Máte-li nápady na jeho vylepšení nebo chcete-li nabídnout spolupráci, jistě Vás nynější redakční rada ochotně vyslechne.
      Čísla jsou k dispozici v Download sekci. Jedná se o zazipované dokumenty MS Word.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

|0-15|15-20|


Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Neexistují vhodná data!

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

28.06.2019: Úřední hodiny

Během hlavních školních prázdnin jsou úřední hodiny kanceláře každou středu od 9 do 12 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28      

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd