Paříž a zámky na Loiře

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 18. 07. 2019

Po několika letech měli studenti naší školy možnost znovu se podívat do země, která je údajně nejnavštěvovanější turistickou destinací v Evropě. Tradičně jsme vybrali Paříž a její nezapomenutelné památky a jeden den jsme věnovali prohlídkám tří zámků na řece Loiře.
Padesát čtyři studentů – což je nejpočetnější skupina, která se v historii našich exkurzí do Francie zájezdu zúčastnila – a také tři pedagogové, odjížděli z Bučovic do Paříže za slunečného a teplého počasí. Všichni se těšili a náladu nám nezkazila ani průtrž mračen hned první den v městě nad Seinou. Naštěstí jsme měli v programu návštěvu Louvru, kde jsme strávili spoustu času.
Uplakané počasí podtrhovalo také naše pocity při pohledu na vyhořelou katedrálu Notre Dame. Protože probíhaly záchranné práce, mohli jsme si ji vyfotit jenom z autobusu.Další dny se počasí umoudřilo a my jsme mohli obdivovat krásu největšího zámku na řece Loiře – Chambordu, krásu "zámku šesti žen" Chenonceau a také krásu zámku Amboise, kde je v tamější kapli pochován renesanční génius Leonardo da Vinci.
Následující dny byly věnovány opět pařížským památkám. Poslední den jsme zakončili večerní plavbou po Seině a pak už jsme plni dojmů ujížděli k domovu. Příjemnou tečkou za celým pobytem byla návštěva Kurfiřstských lázní v bavorském městečku Amberg, kde většina studentů relaxovala ve vířivkách nebo sauně, popřípadě si protáhla v bazénech tělo zmožené noční jízdou v autobuse.
Tak zase příště!!!

PhDr. Růžena Nedělová