Na vodě v pohodě

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 26. 06. 2019

Jako arabská pohádka o Alibabovi vypadal odjezd druhých ročníků GOA Bučovice na sportovní kurz. Čtyřicet účastníků ale vyrazilo v neděli 16. 6. místo na loupeživou výpravu do kempu Krkavec u Veselí nad Lužnicí.

Hned po příjezdu proběhlo seznámení s okolím na kolech a se základy jízdy na kanoích. Vodácký rychlokurz byl dostačující k tomu, aby hned v pondělí po Nežárce všichni vyrazili k soutoku s Lužnicí a po ní do Soběslavi. Vyjížďku provázelo až moc krásné počasí, takže zprvu příjemné opalování volně přecházelo v grilování.

Jak se dostat třemi různými způsoby do Třeboně názorně předvedla tři cyklistická družstva v úterý, když cílem byla návštěva pivovaru Regent a Schwarzenberské hrobky. Lázeňské městečko poskytlo i možnost lehce zregenerovat po necelých třiceti kilometrech jízdy. Poklidnou atmosféru kazilo pouze pomyšlení, že podobně dlouhou cestu je nutné absolvovat ještě jednou.

Bolavé ruce, pozadí i alergie místy sice znepříjemňovaly život, jenže ne natolik, aby se další den nenasedlo do autobusu, který všechny vyvezl o dvacet kilometrů proti proudu Nežárky. Oproti klidnému dolnímu úseku čekaly na již zkušené vodáky nástrahy v podobě Polykače náklaďáků nebo Skalky smrti, ale kromě utopených brýlí a trička k jiným obětem nedošlo.

Dvojitý duatlon kolo - loď zakončila opět cyklovyjížďka. Třetí skupina zamířila na zámek Červená Lhota, zbylé dvě pak do Jindřichova Hradce. Mírně kopcovitý terén bylo nutné vyrovnávat průběžným občerstvováním, ale i tentokrát se zpátky do kempu vrátili všichni v časovém limitu - do večeře.

Kurz tedy splnil cíl - ze suchozemských chodců se podařilo vytvořit vodácké cyklisty. A vzpomínky na týden strávený se superpartou určitě vydrží déle než komáří štípance a mozoly...

FOTOGALERIE