Školní výlet do Štramberka

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 12. 06. 2019

Byl to den 4. 6. 2019, kdy se třída sekunda s paní profesorkou Urbánkovou a paní profesorkou Lučnou vydala na dvoudenní výlet do Štramberka. Jakmile jsme přijeli do tohoto malebného městečka, ujaly se nás sympatické paní průvodkyně.
Pestrý program prvního dne zahájila návštěva jeskyně Šipka a takzvaná "Stezka českých velikánů," při které jsme potkávali busty významných osobností od Tomáše Garrigua Masaryka až po Leoše Janáčka. Dále následovala střelba z kuše a cesta na Štramberskou trúbu. Po zdolání všech nekonečných schodů nás ohromil nádherný výhled. Pak nás čekal oběd. Posíleni a nabiti novou energií jsme se vrátili na náměstí a naučili se péct Štramberské uši. Zaujala nás i výprava do terária. Majitel nám představil různé druhy živočichů a na závěr prohlídky také předvedl krmení obrovské želvy. Náš celodenní program zakončila adrenalinová jízda na čtyřkolkách. Když jsme se po menším bloudění zdejšími „zkratkami“ konečně dostali do rekreačního střediska Svatá Kateřina, odpočinuli jsme si sportem a snědli dobrou večeři.Druhý den ráno jsme se nasnídali a ve volném čase jsme opět sportovali. Potom jsme na náměstí ještě navštívili muzeum s obrazy Zdeňka Buriana. Tím se náš pobyt ve Štramberku už bohužel nachýlil ke konci. Došli jsme na nádraží, nasedli na vlak a zdárně dojeli domů. Ještě předtím jsme se ale posilnili řízkem z obědového balíčku.
Za celou třídu bych tímto chtěla poděkovat paním profesorkám za jejich trpělivost a ochotu s námi jet na opět skvělý výlet; všichni se moc těšíme na další krásné zážitky.

Markéta Janů, třída II.