Přednáška Policie ČR - téma "Kyberšikana"

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Projekt, Vydáno dne: 30. 05. 2019

Dne 15. května 2 19 se třídy sexta, 2. A a 2. AO zúčastnily přednášky na téma kyberšikana. Dvouhodinovým programem nás provedl pan nprap. František Procházka z Krajského ředitelství Policie ČR.
Seznámil nás s mnoha zajímavými a poučnými radami, jak se pohybovat ve světě internetu. Je pozoruhodné, že jsme si většina z nás, možná všichni , nepřečetli smluvní podmínky Facebooku, Instagramu, či WhatsAppu, při zakládání těchto sociálních sítí. Bohužel jsme zjistili, že jsme si je opravdu přečíst měli!
V úvodu přednášky nás vyzpovídal . Zjišťoval naše znalosti a vztah k internetu. Zda víme, co všechno je na internetu zakázané a co stejně děláme - zároveň málokdo si uvědomuje nebezpečí, které užívání těchto stránek skrývá. Jak rozlišit, co je legální a co zakázené?Myslím, že většině z nás se ulevilo při zjištění, že např.stahování filmů z "Ulož.to" je pro vlastní účely bezproblémové. Bavili jsme se také o depresivních tématech - jako je kyberšikana a zneužívání po internetu. Ze třídy jsme však odcházeli se spoustou nových, ale i oprášených znalostí. Nebojme se říct NE vydírání, NE požadování nevhodných fotografií či peněz přes internet. Zkrátka a jednoduše, řiďme se heslem celoevropské kampaně Evropského policejního úřadu proti zneužívání dětí online – SAY NO!
A ... a odcházíme s lehkostí v srdci, že film, který jsme si navečer stáhli, nebyl stažen nelegálně.

Článek napsaly a se zveřejněním osobních údajů souhlasily studentky sexty Marta Kašpárková a Tereza Žouželová