2. A poznává skvosty Prahy

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 28. 05. 2019

Praha, město plné památek, na které se sjíždí davy zvědavých turistů. Dne 14.5. zde zavítala i naše třída navštívit Senát Parlamentu ČR spolu s panem profesorem třídním a paní profesorkou Stonawskou. Bylo nám tak velkou ctí vstoupit do Valdštejnského areálu, který patří k nejpozoruhodnějším ve střední Evropě. Tomu může vděčit díky své barokní architektuře a nádherné výzdobě. Při prohlídce se nás chopila velmi příjemná paní průvodkyně, která si naši báječnou skupinku nemohla vynachválit. Všichni totiž bedlivě poslouchali a těšili se na nové informace. Rovněž většina rozluštila nástropní fresky, aby reprezentovala naše gymnázium. Také byla možnost nahlédnout do Jednacího sálu, kde se konají schůze, konference či veřejná slyšení. Po odchodu jsme se vraceli nabití vědomostmi, ale tímto náš výlet zdaleka nekončil. Na nádvoří se promenádovali pávi, jeden krásnější než druhý.
Ovšem co všechny krapet zklamalo, bylo počasí. Zamířili jsme tedy směrem k Pražskému hradu, ale ještě před tím nám byl dán rozchod přímo v jedné z nejdražších uliček, kde pyšně stojí hostinec U dvou slunců. Naproti se nachází čokoládovna, kde mnozí labužníci smí ochutnat speciální druhy čokolád. Co se týče cen, tak na jednom kousku pizze si v takové prestižní uličce můžete pochutnat za krásných 90 Kč. No nekupte to!
Další prohlídka Pražského hradu vypadala velice slibně! V katedrále sv. Víta nám slečna vylíčila všechna podstatná fakta (a že jich bylo!). Na konci samozřejmě nesměl chybět potlesk. Dále naše kroky vedly do Zlaté uličky, odtud konečně do slíbené ''restaurace'' McDonald's. Posílení hambáčemi či hranolkami kráčíme směrem k hlavnímu vlakovému nádraží a i když drtivou většinu za celý den ukrutně bolí nohy, stále máme úsměv na tváři. Tímto bychom chtěli poděkovat oboum kantorům, kteří s náma podnikli vzdělávací i poměrně sportovní výlet s příjemnou atmosférou.

Aneta Hanousková, 2.A