Prima v Kopřivnici

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 28. 05. 2019

Je pátek 17. května a před námi nový den. Jaký asi bude? Prima jede totiž na svůj první společný výlet. Cíl je jasný. Dvě hodinky v autobusu a Kopřivnice nás vítá slunečným počasím. Rozdělte se na dvě skupiny. Jedna si vyzkouší role záchranářů a druhá prověří zdatnost na horolezecké stěně a lanových překážkách. Po hodince jsme se vyměnili a nikomu se nechtělo vysvlékat postroj.
Zavřeme pusy, jdeme kousek lesíčkem...říká naše instruktorka. Čeká nás oběd. Někteří si dají kuřecí paličky s bramborem, ale jednotlivci upřednostní meruňkové knedlíky. Mňam.Plná bříška, ale v hlavě prázdno. Dostáváme mobil do ruky, souřadnice a po skupinkách vyrážíme směr centrum města. GPS hra budí nadšení i obavy. Pro každou příležitost dostáváme do ruky i obálku „poslední záchrany“. Nevím, bloudím, rozlepím obálku a volám. A...dopadlo to dobře. Nakonec jsme se všichni sešli v centru a zamířili do muzea Tatry.
Opouštíme autíčka a výlet končí. Jedeme domů, je pozdní odpoledne. To nikdo z nás netušil, že jedeme veselým autobusem plným zpěvu. Pan řidič pustil karaoke a my potvrdili, že jsme zpěvná třída. A co říct na závěr? Byl to príma den třídy primy.

Mgr. Bronislava Handrlová