Skáčů, běhám, vrhám

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 10. 05. 2019

Skáču, běhám, vrhám Chladnější počasí, ale zato bez deště, panovalo v úterý 7. května na vyškovském stadionu, kde se odehrávalo okresní kolo „královny sportů“. Zúčastnilo se jej v kategorii chlapců 14 a kategorii děvčat 12 družstev včetně Gymnázia a OA Bučovice ve složení Tomáš Zbytek, Karel Bílek, Hugo Grebec, Adam Doupovec, Marek Hrubý, Vojtěch Vráblík, Jakub Stavělík, Tomáš Navrátil, Tadeáš Tihelka, Veronika Andrýsková, Apolena Žáková, Tereza Janů, Johana Havrdová, Barbora Minaříková, Alžběta Hrozová, Pavla Kolkopová, Kateřina Zemánková a Tereza Hanousková.
Hoši se v jednotlivých disciplínách umisťovali v polovině závodního pole. Individuální ocenění si odnesl Marek za druhé místo ve vrhu koulí výkonem rovných 12 m. Po přidání bodového přídělu ve skoku vysokém za zdolaných 155 cm si vysloužil ohodnocení desátého nejlepšího atleta ze všech zúčastněných borců. Celkem se naše družstvo umístilo na deváté příčce.

Dívky začaly sprintem na 60 m, kde se představila Tereza Janů a svým časem 8,1 s brala individuální zlatou pozici a zároveň přepsala školní rekord. Zřejmě namotivována šla na kolidující disciplínu skok daleký, kde posledním pokusem dolétla do vzdálenost 483 cm a opět brala zlatou příčku a opět v novém školním rekordu. Znamenitě si počínala i Veronika, která se umístila na bronzové pozici ve vrhu koulí. V závěrečné individuální disciplíně v běhu na 800 m se naše atletky znovu parádně představily, když si Apolena doběhla pro stříbrnou a Katka pro bronzovou příčku. Ve štafetě 4 x 60 m naše kvarteto Zemánková, Hanousková, Andrýsková, Janů nenašlo přemožitelku a po celkovém sečtení jsme se mohli radovat z prvního místa. Mezi deseti nejlepšími atletkami se na prvním místě umístila Tereza Janů a na šestém místě Veronika Andrýsková. Dívky postupují do krajského kola, které se bude konat v pátek 17. května v Břeclavi. Držme jim pěsti.