Lyžařský kurz II. 2019

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 20. 03. 2019

Krásnou deštivou neděli dne 10.3.2019 se třída sekunda pod vedením vyučujících TV a paní psycholožky vydala směr Ostružná na lyžařský kurz. I když to vypadalo na plavecký výcvik, počasí pondělního rána nás příjemně překvapilo. Lehce pod bodem mrazu, nasněženo a sluníčko nikoho nenechalo na pochybách, že opravdu budeme lyžovat.
Celý týden se nesl v duchu sportování na úžasných „prkýnkách“, které bylo zakončeno závody ve třech kategoriích. Dívčí kategorii vyhrála Erika Žáková, druhé místo obsadila Andrea Krupičková a třetí příčku obsadila Vanessa Šinalová. Chlapeckou kategorii vyhrál Jan Andrýsek, druhé místo vybojoval Jan Gottwald a třetí příčku obsadil Vojtěch Prokop. Velmi zajímavou kategorií byla koťata, kde dívky Viktorie Hrdová, Zuzana Dolejší a Markéta Janů bojovaly statečně nejen s jarním sněhem, terénními nerovnostmi, ale i se sebou samými. Vše zvládly na výbornou a závod dokončily v neuvěřitelných časech.

Studenti navštívili i místní hasičku, která byla v loňském roce slavnostně otevřena a seznámili se s činností dobrovolných hasičů a náplní jejich práce, trochu je překvapilo, že vše dělají ve svém volném čase a zadarmo, ale o to s větší láskou.
Každý večer absolvovali přednášku na různé téma týkající se LVK, např. bezpečnost hor, metodika lyžování, pravidla závodů...
Večerní program byl pak pod režií jednotlivých skupin, zábava byla úžasná a nezapomenutelná. Třešničkou na dortu byl karneval a prezentace masek, kde se pobavili nejen studenti, ale i vyučující. Vše završila diskotéka a poslední rozlučkový večer.
Už teď se všichni účastníci určitě těší na podobnou akci, která je čeká. V autobuse někteří vypadali, že se jim snad ani nechce domů. Tak zase někdy na shledanou.