Zločin slečnám nesluší

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Literární koutek, Vydáno dne: 13. 03. 2019

Život na dívčí internátní škole může být celkem nuda. Možná proto se Daisy Welsová s kamarádkou rozhodnou založit tajný detektivní klub…
Toto není návod pro naše studentky, jak si ukrátit někdy možná ne úplně zábavné školní dny, nýbrž pozvánka do školní knihovny, kam dorazila zásilka nových knížek. Přijďte si je prohlédnout nebo rovnou vypůjčit ve středu o velké přestávce. Čekají na vás kromě výše zmíněné detektivky pro mládež např. dobrodružné příběhy Patnáctiletého kapitána, Rytířů krále Artuše, fantasy Terryho Pratcheta, záhada Kdo zabil Snížka, Nekonečný příběh Bastiána a jeho psa Falca atd.

Pro starší studenty je tu možnost poznat zajímavé současné mladé české autorky Petru Soukupovou a Alenu Mornštajnovou( nad jejím románam Hana se vám bude tajit dech!) nebo nový román o pohnutých událostech v Československu v roce 1968 pod názvem Pražské jaro z pera slavného Simona Mawera ( autor románu Skleněný pokoj, jehož filmová premiéra je za dveřmi). Takže přestaňte se vymlouvat na učení a ČTĚTE!!!

Mgr. Marta Urbánková