První medaile bez jména

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 05. 03. 2019

Tým hochů GOA Bučovice se v úterý 5.3. vydal do Brna, kde reprezentoval nejen školu, ale i okres Vyškov v krajském kole středních škol. Narozdíl od profesionálních týmů se řešily přestupy pouze mezi dopravními prostředky a složení kádru zůstalo stejné jako v okresním kole.

Oproti začátku utkání proti Purkyňovu gymnáziu Strážnice se ani čtyři přestupy a zpoždění už nejevily jako komplikace. Zatímco dopravu ovlivnit možné nebylo, nesmyslný výpad hned po úvodním vhazování a zcela nechráněná branka byly hříchem, který nám zástupce Hodonínska neodpustil a šel do vedení. Pak ovšem přišly hvězdné chvíle Kryštofa Indrucha, který nejprve po přihrávce Davida Mládka srovnal a pak předložil míček Milanu Prokopovi. A když po úniku a přihrávce Jakuba Dolečka zvýšil na 3:1 Josef Gonda, byly chmury definitivně zažehnány. Až do konce zůstal strážnický gól jediným vážným ohrožením branky střídajícího se dua Lukáš Fryč - Aleš Padalík. S chutí hrající Bučovice zásluhou Milana Prokopa a Roberta Gondy opět po pasech Kryštofa Indrucha vylepšily vedení až na 5:1.

I druhý zápas s Tišnovem byl střetnutím gymnázií. Souboj s vítězným celkem okresu Brno - venkov mohl s jistotou posunout Bučovice minimálně do zápasu o celkové třetí místo. O poznání opatrnější hra Bučovic než v prvním utkání se postupně uvolňovala a s tím přicházely šance. Jenže nejlepší příležitost ke skórování nakonec připravila deset sekund před koncem první desetiminutovky bučovická defenzíva Tišnovu. Ve vyrovnaném utkání rozhodují maličkosti a první branka rozvázala soupeři ruce. Během dalších pěti sekund vstřelil Tišnov další gól a tato slabá chvilka prakticky rozhodla utkání. Bojovnost Bučovic vycházela naprázdno, protože jí chyběla lepší hra na míčku a především zakončení. V tomto ohledu si protivník stěžovat nemohl a zápas skončil porážkou 0:4.

Do třetice gymnázium, tentokrát ze třídy Kapitána Jaroše, uzavřelo vystoupení Bučovic v základní skupině regionálního kola. Brňané jsou dlouhodobě nejúspěšnější školou v kraji a favorit byl tedy jasně daný. Překvapení se nekonalo a bučovičtí florbalisté se mohli radovat pouze z drobných vítězství jako jsou vyhraná vhazování a osobní souboje s hráči nejvyšší juniorské soutěž a reprezentace. Jaroška se naproti tomu mohla radovat z branek a zvítězila 7:0.

Zlatá, stříbrná, bronzová ani bramborová medaile do Bučovic tentokrát z krajského kola nezamířila. A první "nepojmenovaná medaile" a páté místo zůstaly za očekáváním. Tým složený převážně z hráčů mladších ročníků v sobě může živit naději, že má minimálně jednu šanci ve stejném složení své umístění vylepšit...