Florbalový zlatý double

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 27. 02. 2019

Okresní kolo středních škol ve florbalu ve středu 27. 2. přineslo zpestření zaběhlého schématu. Kromě čtyř chlapeckých týmů se totiž poprvé odehrál turnaj dívek s vyšším počtem družstev než dvě. Ze čtveřice GOA Bučovice, GSŠZE Vyškov, ISŠ Slavkov a SOŠ Vyškov totiž právě jen posledně jmenovaná škola nepřihlásila výběr dívek.

Emočně i fyzicky vypjatější byl turnaj chlapců, kde kromě gólů padaly i tresty za nebezpečnou hru. S nadsázkou tedy bylo cílem nejen vyhrát, ale i přežít.

Úspěšně naplnit motto se dařilo Bučovicím ve svém prvním utkání s ISŠ Slavkov, když přetavily herní převahu v branky a zvítězily 5:1.

Branky a asistence: Josef Gonda (2+1), Milan Prokop (2+0), Jakub Doleček (1+0), Robert Gonda (0+1), Lukáš Fryč (0+1)

Dokázat stejně zahrát i proti SOŠ Vyškov bylo podstatně těžší. Během prvních pěti minut totiž "Sochorka" vedla o dvě branky a její styl hry byl místy za hranicí pravidel, což moc prostoru pro tvoření hry nedávalo. Když ale z hloubi obrany zaskočil soupeřova gólmana Jiří Bašta a snížil na 1:2, vyhlídky na úspěch byly méně nereálné. Obrat ve prospěch Bučovic zařídil nezvyklý hattrick Roberta Gondy složený z nahrávek. Po jeho asistencích se dvakrát ze vstřelené branky radoval Milan Prokop a jednou Kryštof Indruch a s nimi na konci celý tým z konečného výsledku 4:2.

Branky a asistence: Robert Gonda (0+3), Milan Prokop (2+0), Kryštof Indruch (1+0), Jiří Bašta (1+0)

Poslední a nejdůležitější zápas turnaje svedl proti sobě dva neporažené týmy - GOA Bučovice a GSŠZE Vyškov. Když Kryštof Indruch poslal Bučovice do vedení a pak se Vyškov marně snažil skórovat, nemohly být hosté s vývojem utkání spokojenější. Otřesných pět minut v druhé desetiminutovce, kdy po vyrovnávací brance vyburcovaní Vyškované vstřelili v rychlém sledu další dvě branky, ale hodně otřáslo s psychikou i postupovými šancemi Bučovic. Místo poraženecké nálady se ale tým vyhecoval a výsledkem byly branky po střele Marka Doležala a otočce Roberta Gondy. Remíza 3:3 vydržela až do konce a došlo tak na počítání skóre z předchozích utkání. Při postupových kritériích - počet bodů, vzájemné utkání, rozdíl skóre, vyšší počet vstřelených branek rozhodl až poslední bod o postupu Bučovic!

Sestava:

brankáři: Tomáš Fryč (ISŠ Slavkov, GSŠZE Vyškov), Aleš Padalík (SOŠ Vyškov)

Jakub Doleček - Lukáš Fryč - Josef Gonda - František Zubek - Marek Doležal

Milan Prokop - Robert Gonda - Kryštof Indruch - Jiří Bašta - David Mládek

Družstvo dívek oproti nominaci čítající třináct hráček dorazilo s pouze osmi hráčkami do pole a brankářkou. Jestli hoši měli za cíl vyhrát a přežít, tak děvčata vyrážela do boje s husitským: "Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme!". A v utkání proti ISŠ Slavkov rozhodně děvčata žádnými komplexy netrpěla. Frustrovaný mohl být nanejvýš Slavkov, který obdržel pět branek, zatímco bučovická brankářka Daniela Doležalová zůstala celý zápas nepřekonaná.

Branky a asistence: Marie Holíčková (1+2), Kristýna Vaňková (2+0), Karolína Kohoutková (1+0), Tereza Proniuková (1+0)

Stejně jako u chlapců o postupu do krajského kola rozhodoval duel GOA Bučovice - GSŠZE Vyškov. A respekt budící výsledek 9:0 z utkání Vyškov - Slavkov hodně napovídal o síle soupeře. Na hřišti se ale žádné branky z předcházejících utkání nepočítají. Co se ale počítalo byl gól Marie Holíčkové po přihrávce Karolíny Kohoutkové. Stejné střelkyni se rovněž započítala i střela nestřela, která po odrazu od spoluhráčky Vaňkové rovněž skončila v síti Vyškovanek. A když bučovická brankářka Doležalová dokázala úspěšně odvrátit všechny střelecké pokusy soupeře, byl završen dvojitý postup bučovických florbalových týmů!

Branky a asistence: Marie Holíčková (2+0), Karolína Kohoutková (0+1)

Sestava:

brankářka: Daniela Doležalová

obrana: Karolína Kohoutková, Natálie Houšťová, Eliška Sekaninová

útok: Tereza Proniuková, Tereza Žouželová, Terezie Plavinová, Marie Holíčková, Kristýna Vaňková

FOTOGALERIE