KB CHALLENGE FLORBAL 24. 1. 2019 BRNO - hoši

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 24. 01. 2019

Bez boje a jediné odehrané minuty se hoši GOA Bučovice "probojovali" do krajského finále soutěže pořádané Českým florbalem pro hráče narozené v letech 2001 až 2003. Z Vyškovska se totiž přihlásily jen dvě školy a místo odehrání okresního kola automaticky postupovaly jak Bučovice, tak i GSŠZE Vyškov. Proti florbalovým baštám jako Znojmo, Břeclav, Brno, Kyjov často s celými sestavami z aktivních florbalistů se s Bučovicemi jako adepty na přední příčky příliš nepočítalo.

Utkání hraná na 1 x 16 minut oproti klasickým 3 x 15 jsou však specifická a často platí, že kdo dá první gól, vítězí. Přesně na tuto vlnu se podařilo Bučovicím naskočit, když hned v 37. sekundě zaskočil soupeře Kryštof Indruch střelou do šibenice po přihrávce Roberta Gondy. Dobře naladění vedoucí brankou se bučovičtí hráči dostávali i do dalších šancí. Krásně předložený míček od Milana Prokopa zužitkoval Marek Doležal a zvýšil na 2:0. Konečné skóre na 3:0 uzavřel Milanem Prokopem vypíchnutý míček a sólo nájezd na kyjovského brankáře, který chladnokrevně zakončil. A navíc se bučovický gólman Aleš Padalík mohl pochlubit čistým kontem...

Minimálně o dvě úrovně těžší soupeř bylo Znojmo. Po většinu hrací doby se míček držel na polovině Bučovic a nebylo se možné divit, že šel soupeř do vedení. Maximální výtěžnost ale předvedly Bučovice, které hned z druhé šance v zápase zásluhou Kryštofa Indrucha vyrovnaly. Tlak na brankáře Bučovic Tomáše Fryče se ale stupňoval a ze skrumáže před brankovištěm míček doputoval za jeho záda. A i když bylo sporné, zda soupeř balónek do branky nekopnul, rozhodčí gól uznali a Znojmo bylo opět ve vedení. V pravý čas Bučovice opět zabraly a Milan Prokop srovnal na konečných 2:2.

Zda se postoupí do finále nebo budou hrát o třetí místo už Bučovice nemohly ovlivnit a vše záviselo na výsledku posledního utkání Kyjov - Znojmo. Ani podpora vlastních rodičů a bučovických fanoušků nezachránila Kyjov před vysokou porážkou, což Bučovice poslalo proti Břeclavi bojovat o třetí příčku. Po dvou minutách hry bylo skóre 0:2 pro Břeclav a teprve pak se bučovická mašina rozjela. Snížení na 1:2 po dorážce Milana Prokopa ze střely Jiřího Bašty byla prvním signálem, že Bučovice rozhodně neskládají zbraně. Břeclavi se ještě podařilo odskočit na 1:3, ale byla to jejich poslední branka v zápase. Další úspěchy totiž už zaznamenali jen bučovičtí hráči - na 2:3 snižoval Milan Prokop (asistence Jakub Doleček) a vyrovnávací branku vstřelil Kryštof Indruch. Došlo tak na tři samostatné nájezdy pro každý z týmů, které za Bučovice proměnili Milan Prokop a Kryštof Indruch. Břeclav první nájezd neproměnila a ve druhém zcela odkrytou branku Aleše Padalíka minula. Pohár a medaile za třetí místo po dramatickém průběhu nakonec zamířila do Bučovic. Tři zápasy bez porážky, z toho jedna remíza s pozdějším celkovým vítězem ze Znojma jsou lichotivou vizitkou a před okresním kolem středních škol i motivací se dostat do krajského kola i v této širší kategorii.

Celkové pořadí:

1. Gymnázium Znojmo

2. SOŠ Olomoucká Brno

3. GOA Bučovice

4. Gymnázium Břeclav

5. Klvaňovo gymnázium Kyjov

6. GSŠZE Vyškov

Sestava: Tomáš Fryč, Aleš Padalík (brankáři), František Červinka, Jiří Bašta, David Mládek (obránci), Milan Prokop, Kryštof Indruch, Robert Gonda, Marek Doležal, Jakub Doleček, Štěpán Dejdar

FOTOGALERIE