Prima popisuje pohádkovou krajinu (domácí úkol)

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Literární koutek, Vydáno dne: 23. 01. 2019

Domácí úkol nemusí být jenom nutné zlo. Jedním z těch (možná) zajímavějších byl pro studenty primy popis magické, pohádkové krajiny existující v jejich fantazii a představit si kouzelný svět, ve kterém by si přáli žít.

Růžena Nedělová, vyučující ČJ

Krajina sladkostí
Kde jsem se to ocitla? Je to tu jako v pohádce. Přede mnou je potok, ve kterém neteče voda, ale čokoláda! Za potokem je lízátkový les a obrovské marshmallouny, na kterých skáčou nějací skřítkové, úplně jako na trampolíně. V dálce vidím krásnou duhu a mraky z cukrové vaty.
Hana Magdová

Má vysněná krajina
Tak zaprvé: žádné znečištěné ovzduší a žádná zvířata v klecích (jen velice nebezpečná).
Pak by tam měla být zalesněná krajina a hodně zvěře. Měl bych tam malý dům a tekl by tam malý čistý potůček. Za domkem bych měl malou zahrádku a vedle ní kočičí domek. V něm by žili kocouři Šmudla a Mourek (ještě koťata). Potůček by tekl do rybníčku, kde bych chytal ryby. P.S. Nebezpečná zvířata by nebyla nebezpečná.
P.P.S. To znamená žádné klece.
David Němec

Nádherná krajina
To je ale nádherná krajina! Dopředu se line cesta a po ní utíká krásný pes. Vedle cesty leží pár obrovských kamenů a podél cesty rostou vzrostlé stromy. Páni, zrovna nádherně kvetou. Květy jsou velké asi jako dlaň a rostou na nich podivně vypadající plody. Mezi stromy je krásné jezírko, ale voda v něm není a přesto v něm plavou ryby. Kolem jezera je spousta keřů. Tato krajina je zvláštní a rozhodně stojí za prozkoumání.
Zuzana Kudličková

Jak by měla vypadat moje vymyšlená krajina.
Měla by to být planeta, na které by existovaly různé státy. Pohádkové, superhrdinské nebo jídlové. Jídlové by byly rozděleny na sladké, slané nebo burgerové. Pohádkové by se jmenovaly Popelka nebo Sněhurka. A ještě by tam bylo mnoho a mnoho až přemnoženo dalších států. Klidně bych tam žil. A ještě jedna věc – lidé by byli chytří už od narození, takže by tam nemusela být škola.
A to je vše přátelé.
Michal Rybnikář

Pohádková krajina
by mohla být celá z jídla.Kopce ze zmrzliny, trampolíny ze želatiny nebo z marshmellounů, nebo také lékořicové lesy. Obraz mé "smyšlené" krajiny by vypadal takto:
V popředí by měla hranolkové údolí nebo čokoládové lázně. Hlavním motivem by bylo sirupové jezírko s palačinkovými lekníny. Také by tu mohl být brokolicový park. V pozadí by byla růžová obloha s obláčky cukrové vaty.
V takové fantastické krajině by byl asi každý spokojený.
Veronika Jandlová

Pohádkový svět
Můj svět musí být bez hmyzu a bez mého bratra. Nebude tam žádná nenávist.Všichni budou milionáři a svět se bude skládat z trojúhelníků. Nesmí chybět zelené stromy, stejně jako létající auta a létající motorky. Nebude tam existovat žádná holčičí barva a další holčičí věci. Peníze se budou vydělávat ležením na gauči a koukáním se na televizi. Tento svět bohužel neexistuje.
Rostislav Nevrtal