Vánoční florbalový turnaj 2018

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 21. 12. 2018

Vypětí psychické i fyzické ve spojení s florbalem určitě dává všem účastníkům čtvrtečního finále právo na odpočinek během svátků. A úměrně podle míry nasazení by tentokrát prázdniny měly pro florbalistky a florbalisty trvat nejméně měsíc. Těžko lze zpětně posuzovat kvalitu hráčů, družstev a turnajů v minulosti, ale tento byl rozhodně jedním z nejvyrovnanějších.

All blacks neboli „celé v čiernom“ hrající holky z oktávy nezachránilo ani šest branek Anety Kupkové od nepopulárního čtvrtého místa. Vezmou-li ale v úvahu, že konkurence letos čítala celkem šestnáct družstev, pak mohu být s umístěním na svém posledním florbalovém školním turnaji spokojené.

Třetí příčku po jedné výhře, jedné porážce a remíze obsadila septima. Septimánky oproti jiným celkům předvedly svoji univerzalitu, když se jejich hráčky v jednotlivých zápasech střídaly na postu brankáře. Na bronzu se dvěma góly a dvěma asistencemi podílela Daniela Doležalová, po jedné brance vstřelily Michaela Svobodová a Adéla Kocmanová.

Srovnání se „staršími“ vyneslo lichotivé výsledky pro kvartu. Se stejnými výsledky a počtem bodů jako septima se totiž probojovala díky lepšímu skóre až na druhé místo. Čtyři branky vstřelila a dvakrát týmovým kolegyním asistovala Alžběta Hrozová, dvě branky a tři nahrávky si přičetla Natálie Dohnalová.

Titul šampióna po roce obhájila bezkonkureční sexta. Družstvo ve složení Marie Holíčková, Karolína Kohoutková, Tereza Tichá, Veronika Matulová, Karolína Machynková, Natálie Houšťová a Tereza Žouželová ani jednou neprohrálo a soupeřkám nastřílelo čtrnáct branek. Největší podíl z hlediska statistik na tom měly Marie Holíčková (8+1) a Karolína Kohutková (6+2).

Konkurencí nabitý turnaj čekal na pět chlapeckých týmů, ve kterém každý měl na čem stavět. Nejmladší sekunda jako „černý kůň“, který už v základní skupině přehrál své starší kolegy. Kvinta jako obhájce vítězství s kombinačními a střeleckými schopnostmi. Výběr 2.AG vyrukoval do boje se střelcem Kryštofem Indruchem. Dlouholeté trenérské působení Jakuba Horňáka a bojovnost byly strategií 3.AG. A nakonec nejstarší výběr turnaje ze septimy, který kromě sedmi let zkušeností stavěl na sestavě, ve které mohl gól vstřelit úplně každý.

Páté místo sekundy bylo sice pro kluky momentálně zklamáním, ale určitě mají do dalších let na čem stavět a už za rok za dva mohou ještě víc potrápit i vyšší ročníky. Úspěšně se jim to dařilo zejména díky osmi brankám a dvěma asistencím Tadeáše Tihelky.

Čtvrtá příčka patřila 2. AG, která měla ve svém středu nejlepšího střelce turnaje Kryštofa Indrucha s dvanácti góly. Ale ani bez střídání hrající Indruch sám nedokázal svůj tým vytáhnout výš.

Třetí místo bylo rozhodně daleko za očekáváním pro kvintu, která si věřila na obhajobu vítězství. Ale po překvapivé porážce v úvodu turnaje jim k titulu nepomohlo ani devět branek a tři asistence Milana Prokopa ani pět branek a tři asistence Roberta Gondy.

Druhé místo jen s jednou porážkou ze čtyř zápasů patřilo 3. AG, která ve svém středu neměla vyloženou střeleckou hvězdu, ale po dvou až třech brankách si vstřelilo pět členů jejich výběru. Asistenci si dokonce připsal i brankář Patrik Pinčiar, který podle statistik obdržel během turnaje nejméně branek.

Vítězem se zcela zaslouženě stal tým septimy, která nastřílela prakticky tolik gólů, kolik týmy na druhém a třetím místě dohromady. O jejich vysoké úspěšnosti svědčí i zápisy z utkání s následujícím bodovým ziskem – Jakub Doleček (6+4), Lukáš Fryč (9+4), Jakub Bárek (6+7) a nakonec i vítěz kanadského bodování Josef Gonda (9+6). Za jejich zády je pak jistil brankář Ondřej Blaňka.

Sláva vítězům, čest poraženým….a pěkné Vánoce!!!