Ostrá předehra Vánočního florbalového turnaje 2018

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 17. 12. 2018

Nejmladší ročníky (prima až kvarta) se postaraly o předehru Vánočního florbalového turnaje. Úvodní část se odehrála v bojovném duchu, takže pokud bude turnaj ještě gradovat, pak se všichni mají na co těšit. Zatímco u dívek k žádnému většímu překvapení nedošlo, u chlapců byly papírové předpoklady postavené na hlavu a emoce plály…

Čtvrté místo mezi chlapci obsadila prima, která nezískala ani bod. Podařilo se jí ale notně potrápit kvartány, kterým překvapivě vstřelila tři branky a po většinu utkání byla ve vedení. Alespoň malou radost si vstřelením branky udělali Rostislav Nevrtal, Pavel Syřiště a Dalibor Povolný. K oporám rozhodně patřil i brankář Vojtěch Pogštefl. Třetí příčku si po jedné výhře a remíze s tercií připsala kvarta. Nejplatnějším hráčem svého týmu byl Tomáš Zbytek se třemi brankami a dvěma asistencemi. Nejvíce vstřelených branek (jedenáct), ze kterých vstřelil osm Adam Doupovec, stačilo tercii pouze na druhé místo. Vítězství získala třída sekunda, která neztratila ve třech utkáních ani jeden bod. Tahounem byl se čtyřmi brankami a třemi asistencemi Tadeáš Tihelka, tři branky vstřelil Martin Kubíček.

Na pořádek dbalé dívky si rozdělily pořadí podle věku. Nejmladší účastnice soutěže primánky se umístily na čtvrté příčce, když vstřelily pouhé dvě branky díky trefám Kristýny Plaché a Adély Vaňkové. Třetí místo si s jednou výhrou odnesla sekunda, která rovněž vstřelila dvě branky zásluhou Eriky Žákové a Kateřiny Jirákové. Ke dvěma výhrám a celkovému druhému místu nejvíce pomohla tercii Tereza Hanousková, která přesně mířila hned třikrát. Dvakrát více branek než všechny soupeřky dohromady nastřílela děvčata z kvarty a zaslouženě postoupila do čtvrtečního finále. Osm branek vstřelila Veronika Andrýsková, pět branek a tři asistence Alžběta Hrozová a pět gólů s jednou asistencí pak Natálie Dohnalová.

Prvními postupujícími do finále se tedy stali hoši ze sekundy a děvčata z kvarty!