Dvojnásobné stříbro

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 12. 12. 2018

První středu v prosinci se tradičně na ISŠ Slavkov u Brna uskutečnilo okresní kolo v odbíjené. Ze tří zúčastněných škol v kategorii dívek i hochů nechyběli ani hráči z Bučovic. Bohužel se nám v tento termín prolínala ještě jiná akce a to organizování Mikuláše třetími ročníky. Pod Werichovským heslem “ Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod“ jsme však vše zvládli. Prvním soupeřem našich dívek bylo gymnázium z Vyškova, které se rozehrálo na domovské ISŠ a na prvním setu to bylo znát. Po úvodní prohře dívky nastoupily do druhého setu, který byl o poznání vyrovnanější, převážně díky výborně podávající Rusiňákové. Přesto jsme vzrůstající výkonnost nepřetavili ve výhru. Do druhého zápasu s domácími se přidaly čertice ze septimy a jednoznačně vyhrály 2 : 0. Sestava: Tereza Žouželová, Karolína Machynková, Marie Holíčková, Terezie Voňková, Veronika Hýblová, Michaela Svobodová, Juliána Rusiňáková, Tamara Zmrzlá.

U hochů měl průběh velmi podobný scénář. V našem úvodním gymnaziálním měření sil nám dlouho trvalo, než jsme se dokázali rozehrát. V druhém setu jsme převážnou část hry měli navrch, ale koncovka nám přesto utekla. Zklamaní hoši nastoupili proti ISŠ a bez větší motivace vyhráli stejně jako dívky 2 : 0. Sestava: Jan Zbytek, Lukáš Kubíček, Ondřej Janega, Štěpán Bílek, Adam Janek, Josef Gonda, Petr Santler, Jakub Polouček.