Okresní kolo ve florbalu H3 = oplakané stříbro

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 21. 11. 2018

Poměrně jednoznačný postup do okresního kola pasoval hochy v kategorii H3 na jedny z favoritů i v okresním kole. A sami určitě ve středu 21. 11. odjížděli do Vyškova s předsevzetím zabojovat o postup do kraje. Porovnat očekávání a realitu si mohli v základní skupině proti pořádající ZŠ Purkyňova a ZŠ Rousínov.

Nechvalte zápas před koncem! Parafráze pořekadla dokonale vystihuje průběh prvního utkání na turnaji se ZŠ Rousínov. V první minutě sice fantastický vstup do zápasu zařídil Tadeáš Tihelka gólem po samostatném úniku, ale hned z vhazování soupeř vyrovnal na 1:1.

Bučovice držely míček a snažily se přehrát soupeře technicky, ale pak mu doslova darovaly gól. Po nahození před brankou se vyraženého míčku nechopil ani bučovický brankář ani obránce. Jednoduchý úkol na sebe tedy vzal soupeřův útočník a poslal Rousínov do vedení. Nic platná nebyla převaha Bučovic v držení míčku ani dvě přesilovky. Nakonec nám soupeř "vrátil" gól, když si nahození Štěpána Hrozy srazil do branky rousínovských vlastní obránce.

Druhá trefa Tadeáše Tihelky poslala Bučovice opět do vedení, jenže opět přišlo "ale"...dotáhnout zápas do vítězného konce se nepodařilo. Počtvrté za celý zápas vystřelil Rousínov na branku a byla z toho třetí branka. Remíza 3:3 byla úspěchem Rousínova a nebyla neúspěchem Bučovic.

Z matematického hlediska měl v dalším utkání výhodnější výchozí pozici Vyškov. Vzhledem k výhře 3:2 nad Rousínovem mu k postupu stačila i remíza, Bučovice do finále mohlo posunout jen vítězství. A gól Adama Doupovce představoval skvělý vklad k naplnění postupového cíle. Vyškované s mohutnou podporou asi stovky spolužáků dokázaly vyrovnat a rázem byli v roli finalisty. Když ale míček po bučovické ose Filip Lokaj - Tomáš Navrátil - Vojtěch Kunc doputoval do soupeřovy branky, role se opět obrátily. Tlak z tribuny i na hřišti byl obrovský, díky ještě větší porci bojovnosti a nasazení Bučovic se stav 2:1 už nezměnil.

Finále svedlo proti sobě týmy GOA Bučovice a ZŠ Šaratice. Po gólech Vojtěcha Kunce a Adama Doupovce byly na koni Bučovice. Dolů je sundalo vyrovnání na 2:2 ještě v prvním poločase a gól znamenající obrat na 2:3. Naštěstí se po kombinaci Adama Doupovce a Marka Lokaje podařilo rychle vyrovnat. Myšlenky na samostatné nájezdy minutu před koncem utnul rozhodující gól Šaratic z florbalky střelce všech jejich branek Holáska.

Běžící čas byl spojencem Šaratic, které historicky poprvé postoupily do krajského kola. Bučovice skončily druhé, což by určitě ocenil kterýkoliv z dalších šestnácti účastníků, ale pro ně bylo stříbro zklamáním.

Sestava: Jan Gottwald, Tadeáš Tihelka, Vojtěch Procházka, Martin Kubíček, Adam Doupovec, Marek Lokaj, Vojtěch Kunc, Filip Lokaj, Tomáš Navrátil, Štěpán Hroza

FOTOGALERIE