Malý kulatý nesmysl - okresní a krajské kolo

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 18. 11. 2018

Přelom října a listopadu se vše točilo kolem pingpongového míčku. Mladší hoši a dívky se utkali na okresním kole ve Vyškově. V obou kategoriích se zúčastnilo celkem sedmnáct družstev včetně Gymnázia a OA Bučovice. Za děvčata nastoupila Natálie Durdová, Eliška Bárková a Natálie Dohnalová. I chlapci se zúčastnili a to ve složení Tomáš Holíček, Matyáš Žert, Martin Kubíček a Vojtěch Prokop.
Děvčata si vedla znamenitě, skupinou prošla se ztrátou pouze jednoho setu. Ve finále ale nestačila na vyrovnanější dvojici z Letního pole. Chlapci předvedli obdobně spanilou jízdu a svou skupinu vyhráli. Ve finále se potkali s dalšími hráči z Bučovic a to ze ZŠ 710. Formu si udrželi a zvítězili 4 : 2, čímž si zajistili postup do krajského kola. Třešničkou na dortu je fakt, že všechna tři medailová umístění chlapců putují do bučovických škol.
Krajské kolo proběhlo pro všechny věkové kategorie ve stejný den v Hodoníně. Mimo našich mladých chlapců se dostala i starší děvčata z GOA Bučovice, za které nastoupila Marie Holíčková, Gabriela Kutilová a Veronika Králová.
Kluci, bez zraněného Vojty, zjistili, jaký je propastný rozdíl mezi okresní a krajskou úrovní. Přestože nastoupili s velkým nasazením, vítězná družstva měla vyrovnaný a kvalitní kádr. V bojích o solidní umístění nás opouštělo štěstíčko a kluci se umístili na šestém místě. Děvčata výborně vstoupila do turnaje výhrou 3 : 0 nad Břeclaví. Pak ovšem narazila na Hodonín, který se pravidelně umisťuje na medailových pozicích na republikovém finále. Děvčata s respektem, ale nezaleknuta, rozehrála nakonec vyrovnanou partii. Soupeř byl ale přeci jen lépe herně vybaven. Z druhého místa ve skupině děvčata mohla bojovat „pouze“ o celkové třetí místo, kde se potkala s hráčkami ze Znojma. Tuto partii si pohlídala, zvítězila 3 : 0 a do Bučovic si odvezla pohár za bronzovou příčku.
Všem sportovcům gratuluji za předvedené výkony.
Josef Křížka, vyučující TV