Kaiserschmarrn aneb Kvarta nad sporákem

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Projekt, Vydáno dne: 29. 06. 2018

V pátek 15. 6. jsme se po dvou letech usilovného studia němčiny, kdy už jsme (s malou dopomocí) schopni přelouskat několik vět z receptu, dohodli s paní profesorkou Urbánkovou, že si uvaříme císařskou pochoutku – trhanec. K tomuto účelu nám byla propůjčena sborovna a po dohodě s paní profesorkou Handrlovou i hodina češtiny.


Po příchodu do školy nás ale čekalo překvapení, které nám připravila sexta s panem profesorem Svobodou. Rozhodli se totiž okupovat sborovnu a dělat palačinky. Nakonec se vše vyřešilo, o plotnu jsme se podělili. Z námi přinesených ingrediencí připravila děvčata z naší skupiny těsto, které pak „kouzelnice s vařečkou“ profesorka Urbánková přeměnila za doprovodu libé vůně, naplňující celou školu, ve vynikající snídani. Některým spolužákům chutnalo o to víc, že to byla po dlouhé době jejich první snídaně.
Následně jsme stvořili vzorové porce; jednu jsme odnesli panu řediteli do hodiny fyziky jako odměnu za zapůjčení sborovny. Druhá připadla profesorce Handrlové za uvolnění němčinářů z hodiny češtiny. O zbytek se podělili zájemci z řad profesorského sboru. Paní profesorce Urbánkové patří velké díky za perfektní organizaci a finální práci u plotny. Kaiserschmarrn už zůstane navždy naší oblíbenou pochoutkou!

Jan Zbožínek, IV.