Pohár rozhlasu aneb další rekord školy pokořen

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 25. 05. 2018

Okresní kolo v atletice ZŠ začalo kategorií s ročníkem narození 2002-2004 v úterý 10. 5. na atletickém stadionu ve Vyškově. Družstvo Gymnázia a OA Bučovice přicestovalo jak v dívčí, tak v chlapecké sestavě. Konkurence byla obrovská, hoši se měřili s dalšími třinácti celky, dívky s jedenácti. Ve slunném dopoledni bylo vidět spoustu vynikajících výkonů. Hoši ve složení Hugo Grebec, Tomáš Zbytek, Robert Gonda, Václav Chmelař, Marek Doležal, Jan Zbožínek, Jan Lipenský, David Mládek a Tomáš Fryč vybojovali sice pouze jednu individuální medaili zásluhou Gondy, který získal první místo ve skoku vysokém výkonem 165 cm, ale díky bodům zbytku družstva se hoši udrželi v první polovině závodního pole. Nejužitečnějším článkem družstva byl Doležal, který se umístil mezi 111 závodníky bodově na sedmém místě, zdatně mu sekundoval Chmelař z desáté pozice.

Dívky nepřijely v tak početné sestavě a tak jsme byli nuceni obsadit některé disciplíny skromněji. Avšak družstvo Veronika Andrýsková, Tereza Janů, Terezie Plavinová, Barbora Sedláčková, Apolena Žáková, Natálie Dohnalová, Adéla Bůžková a Anděla Hájková předvedlo parádní představení. Vše začalo sprintem na 60 m, kde neměla Janů konkurenci. K tomu si přidala třetí místo ve skoku dalekém a to jí od zlaté příčky dělilo pouhých 10 cm. Tato krasojízda Terce vynesla pozici druhé nejužitečnější závodnice v konkurenci dalších 103 dívek. Obdobný úspěch zaznamenala Andrýsková ve skoku vysokém. Soutěží procházela hladce, dokud se před ni nepostavila laťka ve výšce 150 cm. Zdoláním by překonala rekord školy Vlaďky Karafiátové. Napoprvé se to nezdařilo, avšak druhým pokusem se sice laťka zachvěla, ale zůstala na stojanech a rekord můžeme aktualizovat. Hned na to se Veronika postavila na start 800 m, kde zůstala těsně pod stupni vítězů a celkově se zařadila bodovým ziskem na třetí pozici. Medailový příděl završila děvčata druhým místem ve štafetě. Stejné umístění jim připadlo i v celkovém součtu.
Další týden se vydali závodit i kluci spadající do ročníku 2005-2006 ve složení Tomáš Navrátil, Tadeáš Tihelka, Vojtěch Prokop, Marek Bařina, Marek Lokaj, Jan Gottwald, Adam Doupovec, Jakub Stavělík, Marek Hrubý a Vojtěch Vráblík. V těchto ročnících příliš mnoho kluků nemáme, ale kvalita převládá nad kvantitou. Stejně jako u starších hochů medailí moc nebylo, ale i zde jsme vybojovali první místo ve skoku vysokém zásluhou Marka Hrubého a štafeta se umístila na bronzové příčce. Do desítky nejlepších závodníků soutěže z 98 sportovců se dostali hned dva naši zástupci. Na osmém místě skončil Tomáš Navrátil a dvě příčky za ním Vojtěch Vráblík. Po vyrovnaném sportovním boji bylo družstvo Gymnázia a OA Bučovice vyhlášeno z dvanácti týmů na krásné druhé příčce.
Všichni atleti zaslouží pochvaly za předvedené výkony.