Siláci se v Brně neztratili

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 15. 03. 2018

A to nejen kvůli tomu, že se už v jihomoravské metropoli několikrát pohybovali, ale v krajském kole pořádaném SPŠ Jílová předvedlo družstvo hochů a dívek Gymnázia a OA Bučovice velice dobré výsledky.
Dívky ve složení Simona Horáčková, Klára Krýsová, Nikol Němečková a Hana Pacolová začínaly šplhem na tyči. Zde se velice dobře prezentovaly a Simona se umístila s časem 4,1 s na děleném čtvrtém a Klára časem 4,2 s šestém místě. I Nikol zašplhala velice dobře, když si časem 4,9 s vylepšila osobní rekord. Po šplhu je čekal trojskok snožmo, kde mírně na ostatní družstva ztrácely. Avšak i zde se Simona dostala do první desítky. Kritický moment nastal při hodu medicinbalem. Děvčata neustála předepsanou pozici po odhodu a po několika neuznaných pokusech musela hodit tzv. na jistotu.I přesto poslala Hanka a Klára míč na hranici slušných 8,5 m. Závěrečné sedy-lehy vyzněly nejlépe opět pro Simonu, která se umístila na desátém místě. Přestože se dívky několikrát jednotlivě objevily mezi deseti nejlepšími, družstvo složené pouze z prvního ročníku se nečekaně ocitlo až v druhé polovině žebříčku. Do dalších let je to ovšem slibný výsledek.
Soutěž hochů se skládala ze shybů, bench pressu se 75% sportovcovy váhy, trojskoku snožmo a svisů vznesmo. Družstvo kluků bylo několikrát z důvodu nemocí pozměněno a finální sestava Lukáš Radvan, Jakub Polouček, Josef Gonda a Jakub Bárek se několikrát objevila v „top ten“ jednotlivých disciplín. Lukáš získal s 37 opakováními bench pressu stříbrnou příčku a devátou pozici ve shybech. Jakub Polouček se umístil na sedmém místě v trojskoku, doskákal až na devítimetrovou hranici. Když se k tomu přičetly body zbytku družstva, ocitli se hoši na parádním, i když většinou nepopulárním, čtvrtém místě. V konkurenci dalších devíti škol to je velký úspěch.

Mgr. Josef Křížka