MRAZIVÉ HORY SEKUNDY

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 05. 03. 2018

V neděli 25.2.2018 se třída sekunda vydala na lyžařský kurz do Ostružné. Po docela příjemné cestě s malou přestávkou na občerstvení jsme kolem půl páté dorazili na penzion Anežka. Po ubytování a vybalení věcí jsme se vydali omrknout svahy a sněhové podmínky.

Lyžařský výcvik probíhal podle plánu, třída byla rozdělena do tří družstev podle úrovně lyžování a i úplní začátečníci se se ctí a odhodláním porvali s těžkostmi prvních dní a nakonec sjížděli závodní slalom neměřitelnou rychlostí.

Nepřízeň počasí a velmi silné mrazy nám znemožnily jeden den se věnovat lyžování, tak jsme zvolili jinou sportovní činnost, nejdříve poznávací vycházku do Petříkova, kde jsme nad silnými mrazy a větry vyzráli lyžařskou výstrojí, poté turnaj v bowlingu a nakonec plavání a relaxaci v bazénu.

Závěr kurzu byl věnován lyžařským závodům ve slalomu. V kategorii dívek zvítězila Tereza Hanousková, druhá byla Kateřina Zemánková a třetí místo obsadila Eva Zourková. V mužské kategorii první místo atakoval Marek Hrubý, v závěsu za ním byl Hugo Grebec a třetí místo obsadil Jakub Stavělík. Kategorie „krásní“ měla také své vítěze. První místo obsadil Šimon Ryzner, druhé Tomáš Holíček a třetí Terezie Hrabovská.

Závěrečný večer patřil karnevalu a diskotéce, kterou si určitě všichni náležitě užili. V pátek nás čekalo jen balení úklid chaty a cesta domů. Někteří se už určitě těšili do tepla domova a byli rádi, že všichni ve zdraví přežili.