Středoškolský atletický pohár

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 27. 09. 2017

Zamračené a chladné počasí doprovázelo okresní kolo středoškolského atletického poháru, které se konalo ve čtvrtek 21. září ve Vyškově. Potkala se zde tradiční sestava tří středních škol Gymnázia Vyškov, ISŠ Slavkov u Brna a Gymnázia Bučovice. Hoši vyjeli ve dvanáctičlenné sestavě, které se podařilo vybojovat několik pódiových umístění. Nejhodnotnější výkon předvedl Jakub Bárek, který pro sebe famózním časem 4:38 na 1500 m uloupil 1. místo. Velice dobře se prezentoval Lukáš Radvan, který zaznamenal hned dvě bronzové příčky a to ve skoku dalekém a vrhu koulí. Další bronzové příčky přidal Matěj Kremr v běhu na 100 m, Vojtěch Koudelka v běhu na 400 m a Jan Kohoutek ve skoku vysokém. Jelikož se ale nesoutěžilo každý sám za sebe, ale za celé družstvo, další cenné body získal František Červinka v běhu na 1500 m vynikajícím časem 4:44, Lukáš Kubíček ve skoku vysokém, Vítězslav Sobol v běhu na 100 m, Karel Mlčoušek ve vrhu koulí, Josef Gonda v běhu na 400 m, Jaroslav Duroň a Patrik Plavina ve štafetě. Celkově družstvo hochů obsadilo druhé místo.
Družstvo dívek ve složení Nikol Němečková, Kateřina Kiliánová, Denisa Chládková, Veronika Králová, Michaela Svobodová, Denisa Macháňová, Marie Holíčková, Adéla Kocmanová, Veronika Synková a Barbora Mrázková si počínaly obdobně a také se v konkurenci škol z Vyškova a Slavkova u Brna umístily na stříbrné příčce.