Premiérový start na „Otnické laťce“

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 12. 04. 2017

Atletická sezóna pomalu klepe na dveře. Úvodem jí byla “Otnická laťka“, pětadvacátý ročník závodu základních škol ve skoku vysokém, který se konal 4. dubna 2017. Jak už z názvu vyplývá, organizátorem byla základní škola v Otnicích, která připravila velice zajímavou soutěž obohacenou o věcné ceny. Ve složení Bernard Beinhauer, Jakub Tichý, Václav Chmelař, Marek Hrubý, Marie Holičková, Marta Kašpárková a Veronika Andrýsková jsme se vypravili reprezentovat naši školu a bylo vidět spoustu osobních rekordů a kvalitních výkonů. Největším úspěchem byl sportovní počin Marka z primy, který si svým výkonem 150 cm vybojoval bronzovou příčku. Jeho pokořitelé měli zdolanou stejnou výšku, ale lepší zápis.

Velice slušně se prezentovala i Veronika ze sekundy, která se pohybovala na hranici svého osobního rekordu a se zdolanými 130 cm se umístila na čtvrtém místě. Ostatní skokani a skokanky se pohybovali v půli startovní listiny, což je na premiérový start v této soutěži základních škol, respektive nižšího gymnázia, velice dobrý výsledek.