Prima prima (a sekunda) na florbale

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 07. 12. 2016

Nekonečný příběh může připomínat série školských florbalových turnajů, které běží už od listopadu prakticky každý týden. Pořadatelé si evidentně oblíbili středeční termíny a florbal opakovaně "postihuje" i ročníky, které se soutěží aktivně neúčastní. Odměnou za oběť může být radost z úspěchů jejich spolužáků

Pro mnohé hráče byl první zápas ve skupině i premiérou mezi mantinely na velkém hřišti. Jak úspěšně se s novou situací vypořádají mělo ukázat 2 x 10 minut. Kdyby byl florbal estetický sport a bodovalo se provedení, pak by Bučovice jednoznačně zvítězily. Ale...rozhodující jsou vstřelené branky. A jednoznačnou převahu se bohužel v góly přetavit nepovedlo. Naproti tomu se Otnice mohly pochlubit 100% efektivitou. Na polovinu Bučovic se totiž dostaly jen dvakrát a pokaždé akce skončila brankou. Výsledkem bylo "nespravedlivé" skóre 0:2 a vzhledem k vývoji v dalších zápasech i těžší soupeř v boji o postup.

Cestu do baráže ovšem podmiňovalo vítězství proti Křenovicím. A lépe už začít zápas nejde, než z úvodního buly vstřelit branku, což se podařilo Vojtěchu Vráblíkovi po přihrávce Adama Doupovce. Co se nepovedlo za dvacet minut prvního utkání šlo najednou lehce a během pěti minut střelecká série v pořadí Machala - Zbytek - Zbytek - Holíček znamenala vedení 5:0. I když se soupeř z brejků dočkal snížení, rozjeté Bučovice už se mu zastavit nepodařilo. Další dva góly přidal Tom Zbytek a jeden Vojta Vráblík. Ani celkově nejvyšší výhra 8:2 už ale nemohla napravit zaváhání z prvního utkání a v baráži bylo na postup potřeba porazit vítěze druhé skupiny - domácí ZŠ Komenského Slavkov.

Zápas o všechno připomínal přetahovanou nebo možná spíš z pohledu Bučovic dotahovanou. Dvakrát šel Slavkov do vedení a dvakrát se po trefách Adama Doupovce a Tomáše Zbytka podařilo srovnat. Bučovice tedy přežily krizi a šanci ukázat pevnost svých nervů dostal do třetice pro změnu Slavkov. Poprvé se totiž ocitl v roli prohrávajícího po gólu Adama Doupovce na 3:2. I přes snahu se ale odpor Bučovic zlomit nepodařilo, pokud nepočítáme neuznanou branku vstřelenou vysokou hokejkou. Stav 3:2 tedy vydržel až do konce a hoši postoupili do okresního kola, které proběhne příští pátek ve Vyškově.

Sestava: Adam Krejčí, Zbyněk Machala, Šimon Rýzner, Miroslav Durák, Hugo Grebec, Vojtěch Vráblík, Adam Doupovec, Tomáš Holíček, Tomáš Zbytek, Radek Pflimpfl, Filip Zabloudil