Cestou necestou, polem nepolem

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 06. 10. 2016

Nebudeme si opakovat text známé písně od Jiřího Macháčka, ale seznámíme se se soutěží, která se konala v pátek 30. 9. 2016 ve Vyškově. Šlo o přespolní běh, na který se vydala poměrně početná skupinka běžců a běžkyň. Mezi dvaadvaceti závodníky z Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice byly zastoupeny takřka všechny ročníky.
Závod začal nejstarší kategorií dívek. Běh na 1700 m se uskutečnil v pěkném prostředí parku u zimního stadionu. Počítalo se pořadí prvních čtyř závodnic. Naší nejlepší závodnicí byla s očekáváním Daniela Doležalová z V., která si doběhla pro bramborové umístění, chvíli za ní Marie Holičková z IV. na sedmém místě. Jako desátá a jedenáctá přiběhla Pavlína Kaňová ze 4. A a Barbora Mrázková z VII. před Barborou Maňasovou ze 3. A, která naše družstvo uzavřela. Celkově jsme obsadili krásnou stříbrnou pozici před Gymnáziem Vyškov a před ISŠ Slavkov u Brna.
Fotogalerie

Soutěž nejstarších hochů byla natažena na 3300 m, ale měla velice podobný scénář. Bramborovou příčku překvapivě obsadil Antonín Koudelka z V., na šestém místě doběhl Jakub Duraja z VIII. a v těsném závěsu na desátém a jedenáctém místě se umístil Jakub Polouček z 2. AO a František Červinka z 1. A. Jan Kyselka z 3. A doběhl za očekáváním na 21. a Ondřej Buriánek z 3. A na 22. místě. I zde jsme obsadili celkově druhou příčku za Gymnáziem Vyškov. Na třetím místě se umístila SOŠ a SOU Vyškov a na čtvrtém ISŠ Slavkov.
Mezi mladšími závodníky byla daleko větší konkurence. Přihlásilo se do našich kategorií 51 hochů a 54 dívek. Hoši se prali se vzdáleností 2100 m. Na čele se dlouho držel Václav Chmelař z III., ale v posledním kole nezvládl udržet tempo a doběhl na 19. místě. Hned za ním se umístil Lukáš Pekařík z IV., na 23. Jan Zbožínek z III., na 24. Bernard Beinhauer z IV. a na 46. místě nejmladší člen chlapeckého družstva Tomáš Zbytek ze II. Celkově chlapci obsadili velice slušné páté místo z deseti zúčastněných škol.
Nadějné umístění jsme očekávali od našich nejmladších děvčat, která absolvovala trať o délce 1100 m. Na startu byla umístěna uprostřed startovního pole a po výstřelu se postupně drala vpřed. Na závěrečnou část vbíhala na stadion jako první naše Kateřina Zemánková z I. a svou pozici si udržela. Na nádherném čtvrtém místě doběhla Apolena Žáková ze II. Jako třetí z družstva doběhla na dvanáctém místě Veronika Andrýsková, když i v tak svižném tempu dokázala zapnout vyšší rychlostní stupeň a během padesáti metrů předběhla šest závodnic. Poslední bodovanou byla na 23. místě Lada Sedláčková. Krásné 28. umístění si vybojovala Natálie Dohnalová (všechny tři ze II.) a 36. příčku Tina Goliášová z I. Při vyhlašování jsme s s napětím očekávali umístění družstva. Výsledkem bylo druhé místo jediný bod od zlaté příčky.
Všichni běžci a běžkyně si zaslouží velké gratulace k předvedeným výkonům.