Výlet za adrenalinem

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 29. 06. 2016

Jak jinak uzavřít další zdárný ročník naší třídy než adrenalinovým zážitkem a dotekem historického tajemna. Poslední společnou kulturní tečku před cílovou metou kvinty vykonala návštěva laser game a prohlídka podzemních prostor brněnské metropole.
Počasí toho dne, v pátek 24. června 2016, bylo víc než vstřícné. Před vysokými letními teplotami jsme se nejprve ukryli do centra laser game, abychom vyplavili adrenalin v akční a taktické hře s laserovými paprsky.

Azyl před horkem v rozpálených brněnských ulicích nám poskytl labyrint pod Zelným trhem. Krátce jsme okupovali historickou chemickou laboratoř, pobyli ve vinném sklípku a někteří z nás dobrovolně skončili v „kleci bláznů“. Nic však není definitivní. Snad jen fotografické svědectví spolužáků, kterým klec poskytla dočasný azyl.
Asi po hodině nás podzemí „vyplivlo“ zpět na horkou dlažbu. Zpáteční cestu jsme absolvovali splaveni potem. Nakonec to byl docela fajn finální zážitek, okořeněný kapkou humoru a příslibem dalších podobných akcí v příštím školním roce. Ale to už je docela jiná nová kapitola nás, budoucích sextánů.
Děkujeme tímto za příjemnou a trpělivou společnost našeho doprovodného pedagogického dozoru – profesorce Štefkové a Nedělové.

Klára Červinková, kvinta