S diplomy za Medúzou

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 20. 05. 2016

Bezpečně v kyberprostoru, to je název projektu realizovaného Jihomoravským krajem ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje a dalšími partnery. Projektu se zúčastnili i studenti naší školy a v rámci výtvarné soutěže vytvářeli plakáty zaměřené proti kyberšikaně.
Jejich práce zaujaly porotu natolik, že výtvarníci ze třídy 2.A získali rovnou tři první místa! Mezi oceněné tedy patří Kateřina Kiliánová a Adéla Mudrlová, dále Petr Otépka, Marek Štancel, Denisa Chládková, Ondřej Buriánek a Blanka Minaříková a také tým ve složení Pavel Facek, Vojtěch Laštůvka, Jan Kyselka, Jan Bačovský a Marie Šujanová.

Fotogalerie


Po slavnostním ceremoniálu jsme se přesunuli do Moravské galerie. Cestou jsme dočasně ztratili dva členy výpravy, protože student H. měl údajně zpomalené reflexy, kvůli kterým ani jeho spolužák M. včas nenastoupil do správné tramvaje/šaliny. Na Moravském náměstí jsme se ale nakonec sešli všichni. Tam došlo k důkladnému prozkoumání Joštovy jezdecké sochy a po krátké přestávce na kávu nás čekal program v Místodržitelském paláci nazvaný Rubens, Rembrandt a ti druzí. Rembrandtův obraz jsme sice neviděli ani jeden, ale Rubensova Hlava Medúzy nám to bohatě vynahradila. Došlo totiž i na poznávačku plazů (tímto zdravíme prof. Zelinku).

Díky všem studentům za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Marta Lučná