Biologická olympiáda kategorie C, D 2016

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 27. 04. 2016

Kategorie C
Dne 13. 4. proběhlo okresní kolo biologické olympiády v kategorii C (8. a 9. třídy ZŠ, tercie a kvarta gymnázií). Letos byla olympiáda zaměřena na organismy žijící v temnotě. Samotnému okresnímu kolu předcházela náročná domácí příprava (studijní text o rozsahu 75 stran), vstupní úkoly na zvolené téma, které studenti zpracovávali během letošního jara, laboratorní úkoly a v neposlední řadě poznávání zástupců rostlin a živočichů. Ze školního kola nás v kategorii C reprezentovaly Marie Holíčková a Eliška Kocourková.
Marie Holíčková zvítězila s náskokem 20 bodů nad Terezou Kalivovovou ze ZŠ Drnovice. Zajistila si tak postup do krajského kola které se bude konat 18. 5. 2016 v Brně. Elišce se bohužel nepovedla část s poznáváním rostlin a živočichů a obsadila 6. místo. Oběma studentkám děkuji za pečlivou přípravu na všechna kola biologické olympiády a Marušce přeji výborné umístění v krajském kole.

Kategorie D
Dne 21. 4. proběhlo okresní kolo biologické olympiády v kategorii D (6. a 7. třídy ZŠ, prima a sekunda gymnázií). Letos byla olympiáda zaměřena na organismy žijící v temnotě - žáci pozorovali v laboratorním úkolu žížalu obecnou. Samotnému okresnímu kolu předcházela náročná domácí příprava, vstupní úkoly na zvolené téma, které studenti zpracovávali během letošního jara, laboratorní úkoly a v neposlední řadě poznávání zástupců rostlin a živočichů. Ze školního kola nás v kategorii D reprezentovaly Adéla Pešková a Daniela Frelichová z primy. Úspěšnější byla Adéla, která obsadila v konkurenci 23 soutěžících 11. místo. Daniele se nevedlo hlavně při poznávání rostlin a živočichů - obsadila 16. místo. Oběma studentkám děkuji za pečlivou přípravu na všechna kola biologické olympiády a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jan Zelinka