Mladí volejbalisté se zlatem na krku

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 12. 04. 2016

Ve středu 6. dubna uspořádala základní škola Letní pole Vyškov okresní kolo v odbíjené, kterého se zúčastnilo devět celků. Byli jsme rozlosováni do dvou skupin, hrálo se na dva sety do dvaceti bodů.
Do prvního utkání jsme nastoupili proti ZŠ Ivanovice na Hané, které bylo adeptem na vítěze. V prvním setu jsme začali lépe my a i v polovině setu jsme stále vedli. Soupeř měl ale ve svých řadách výborného smečaře, který živil soupeřovu naději na výhru a tak se také stalo, že jsme nakonec prohráli 17:20. V druhém setu už jsme žádný takový obrat nechtěli dopustit a velice dobrou hrou jsme vyhráli set 20:13.
Naším druhým soupeřem byla domácí základní škola. Herně jsme na tom byli lépe, ale přespříliš pokažených podání a nečekané údery soupeře nás (nejspíš i je samotné) mnohdy zaskočili, což zapříčinilo, že jsme bodově nebyli schopni odskočit a dohrát set v klidu. Přesto jsme si výhru 2:0 nenechali sebrat.

Třetím naším rivalem byla ZŠ Tyršova Slavkov u Brna. I v tomto duelu jsme vypadali, že se teprve sehráváme, naštěstí poučeni z předchozího zápasu jsme eliminovali množství pokažených servisů a dokráčeli si opět pro výhru 2:0.
V tomto čase jsme začali vypočítávat, kdo se dostane do finále. Prvním kritériem výhry ve skupině byl počet vítězných setů. Ivanovice ztratili pouze jeden s námi. Druhým kritériem byl rozdíl bodů ze všech odehraných setů, a jelikož Ivanovice porazili slavkováky velkým rozdílem 33 bodů, museli jsme proti našemu poslednímu soupeři ve skupině vyhrát oba sety celkovým rozdílem alespoň o 16 bodů! Posledním soupeřem nám byla ZŠ Otnice, kterou jsme její předchozí zápas bedlivě sledovali, a dokázala pořádně potrápit našeho největšího konkurenta. První set dopadl na jedničku s hvězdičkou. Kluci zahráli v první sadě naprosto perfektní volejbal a vyhráli rozdílem 14 bodů! Tak, teď nám stačí výhra. V druhém setu jakoby se něco změnilo, jakoby hrálo jiné družstvo. Nedokázali jsme navázat na pohodu prvního setu a stav byl stále buď nerozhodný, nebo jsme o pár míčů prohrávali. Museli jsme využít oba timeouty, které jsme měli k dispozici a nakonec jsme soupeře udolali 20:17. Finále bylo naše.
Z druhé skupiny se do finále dostala ZŠ Morávkova Vyškov, loňský vítěz okresního kola. Zde jsme se nenechali zaskočit a výhrou 2:0 jsme si zajistili postup do krajského kola, které se bude konat 5. května v Brně. Hoši si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený bojovný výkon, i když to někdy mohlo jít bez těch nervů. Po právu byli oceněni zlatými medailemi. Sestava: Lukáš Kubíček, Ondřej Janega, Štěpán Bílek, Vilém Gottwald, Aleš Handrla, Josef Gonda, Lukáš Fryč, Jakub Doleček, Jakub Bárek a Antonín Koudelka.